דיקור סיני – הסגולות הרפואיות שכדאי להכיר

יותר ויותר אנשים בוחרים בשנים האחרונות להשתייך לקבוצת המטופלים באמצעות דיקור סיני. לדיקור אשר מבוסס על ידע עתיק שנצבר במשך אלפי שנים ביפן ובסין, סגולות רפואיות מדהימות והוא יעיל במגוון מצבים רפואיים פיזיים ומנטליים גם יחד. הדיקור שמכונה גם אקופונקפטורה הוא חלק מטיפול אלטרנטיבי המבוסס על החדרה של מחטים מאוד דקות לנקודות ספיציפיות המכונות נקודות לחץ. יש המון סוגים של תסמינים, תופעות לוואי ובעיות רפואיות אשר מוציאות את הגוף מהאיזון הטבעי שלו והדיקור בעצם בא להשיב את האיזון לגוף.

 

איפה נהוג להידקר?

למעשה, יש בארץ אלפי מדקרים שלמדו את התחום לעומק במגוון של בתי ספר ואקדמיות. חלקם עובדים באופן עצמאי במה שנקרא מרפאה טבעית ומשלבים עם הדיקור גם שיטות טיפול נוספות כמו טווינא, שיאצו, ביופידבק, טיפול באמצעות צמחי מרפא ועוד. חלקם עובדים כחלק ממערך למשל בתי חולים, קופות חולים וכדומה.

 

למי זה מתאים?

דיקור סיני מתאים למגוון רחב של קבוצות באוכלוסיה לרבות תינוקות, ילדים ובני נוער, נשים בהריון, נשים מניקות, קשישים, אנשים הסובלים מבעיות אורטופדיות, בעיות שינה, כאבי ראש, בעיות בעור, אנשים הסובלים מרמות גבוהות של סטרס ולחץ ועוד.

 

כיצד הטיפול מתבצע?

בראש ובראשונה הטיפול כולל אבחון ותשאול מעמיק של המטפל את המטופל. המטפל לומד את המטופל על ידי שאילת שאלות ומנסה לדייק את הבעיות אשר מובילות ליציאתו של הגוף מאיזון. המטפל אמור למפות את המטרות ולהחליט לגבי תכנית טיפול מתאימה. לרוב, מפגש אחד אינו מספיק ויש לעבור כמה מפגשים כדי להראות איזושהיא מגמת שיפור, אך יחד עם זאת, מטופלים רבים מרגישים הטבה במצבם כבר אחרי טיפול אחד. המטפל מחדיר את המחטים הסטריליות במהלך כל טיפול אל נקודות לחץ ספיציפיות אשר משפיעות על האיברים השונים ועל מערכות הגוף.

לא תמיד הדיקור מתבצע באזור שכואב לנו, אלא באזורים אחרים אשר משפיעים עליו באופן ישיר. למשל, כאבים ביד שמאל, לרוב ידוקרו ברגל הנגדית וכאבים בגב התחתון ידוקרו בכפות הרגליים.

 

מה היתרונות של הטיפול

  1. כאמור, הטיפול נעשה על כולם ואינו פוגע בטיפולים אחרים מהרפואה הקונבנציונלית. הוא תומך בטיפול ולא מפריע לו.
  2. מסייע לטיפול במגוון רחב של מצבים מבעיות שינה ועד מחלות כרוניות.
  3. יעיל לאיזון פיזי ומנטלי.
  4. תורם לשיפור מצב הרוח ומפחית מתחים.
  5. ללא תסמינים רפואיים או כאבים.
  6. בטוח לגמרי ומאושר.
  7. יעיל במידה רבה.

 

כעת כל שנותר לכם הוא לבחור מדקר מקצועי המתמחה בטיפול הבעיה ממנה אתם סובלים, שכן מדקרים שונים, מטפלים בבעיות שונות. למשל, יש מדקרים שמתמחים בטיפול בבעיות אורטופדיות, אחרים מתמחים בבעיות הקשורות למערכת העיכול וכדומה… בחרו מדקר שאתם מתחברים אליו גם ברמה האישית וגם ברמה המקצועית, שאתם מרגישים בנוח לשאול אותו שאלות והוא זמין עבורכם.

שיתוף:

Twitter
Telegram
WhatsApp
נגישות