סרטים יפים

 

יופי הוא שם כל כך נרדף לסרטים אשר מתארים אישה שהיא יפה מספיק על מנת להיות כוכבת קולנוע, וגברים שהם יפי תואר כמו "כוכב קולנוע". אבל איזה מהסרטים שנושאים בכותרת שלהם את המילים "יופי" או "יפה" הם באמת סרטים יפים?

'אמריקן ביוטי', שיצא בשנת 1999, הוא קלאסיקה מודרנית שמשלבת דרמה, קומדיה שחורה וסאטירה חדה אשר משפדת את החיים בפרברי החלום האמריקאי. מבחינת ביצועי קריירה, זוכה האוסקר, קווין ספייסי, אשר גילם את המהות של כל משברי אמצע החיים, נתן משמעות חדשה לביטוי סרטים מצוירים צבעוניים. אנט בניג מרשרשת בסרט כאשתו, ומגלמת אשת קריירה אובססיבית, והאמת היא שגם כל שאר השחקנים הגישו בסרט ביצועים יוצאים מהכלל.

הסרט גרף, ובצדק, את האוסקר לסרט הטוב ביותר. התסריט של אלן בול והצילם של קונרד ל. הול, ממשיך להדהד בעולם הקולנוע והטלוויזיה עד עצם היום הזה.

 

 

גם בסרט "החיים יפים" שיצא בשנת 1997, אשר אותו ביים, כתב ואף כיכב רוברטו בניני, הושג הבלתי אפשרי באמצעות יצירת קומדיה בנוסח צ'פלין, אשר מתרחשת בתקופת השואה. נשמות חופשיות זוכות באהבה גדולה, ואב מגן על בנו הקטן מזוועות מחנה הריכוז כשהוא משכנע אותו שהכול בעצם רק משחק. הסרט זכה בסרט הזר הטוב ביותר, ובניני קיבל את האוסקר על המשחק הטוב ביותר.

בסרטון: "הטריילר של אמריקן ביוטי"

 

נגישות