הגיע הזמן לבצע איטום מעטפת בניין ? – כל מה שצריך לדעת

אין אדם שלא רוצה לגור או לעבוד בתוך מבנה יבש, נקי, אסתטי ומסודר. אחד הדברים שהכי משפיעים על איכות הבניין בפן האסתטי וגם בפן הבטיחותי הוא מערכת האיטום שלו. בעוד בניינים ישנים אטומים בטכנולוגיות מיושנות, היום, בעידן המודרני, יש מגוון רחב של פתרונות איכותיים וחדשניים המסייעים לנו לשמור על המעטפת החיצונית והפנימית, להימנע מהיווצרות של רטיבות, נזילות ובעיות נוספות. אם עברו מספר שנים מאז התעסקתם עם מערכת האיטום של המבנה בו אתם מתגוררים או עובדים, איטום מעטפת בניין הוא דבר שדרוש תחזוקה ואסור להתעלם מממנו. למעשה, כאשר מדברים על הנושא, מתייחסים ברוב המקרים לקירות החיצוניים של המבנה. התפקיד העיקרי של אותם קירות הוא להגן ולצפות את המבנה ולמנוע חדירה של מים.

 

החשיבות של איטום מעטפת מקצועי

חשוב להבין! מים הם אמנם משאב חיוני וחשוב בלעדיו אנחנו לא יכולים לחיות ולהתקיים בעולם שלנו. יחד עם זאת, מים יכולים לגרום לנזק בלתי הפיך, במיוחד אם הם חודרים את המעטפת החיצונית של הפרויקט ומגיעים לקירות הפנימיים. מים יכולים לגרום לנזקים הן בטווח הקצר והן בטווח הרחוק, הם עלולים להוביל להיווצרות של עובש ואף להתפוררות של הטיח. יש היום גם לא מעט מבנים מסוכנים הדורשים בחירת חברה מקצועית הפועלת בתחום של עבודות בגובה ודורשים התייחסות מיוחדת. לעתים מבנים מהסוג הזה מקבלים מה שנקרא צו מבנה מסוכן שמחייב טיפול מיידי להסרת הצו, שכן מדובר בבעיות רטיבות ברמה הבטיחותית. מסיבה זו ומסיבות רבות אחרות, תהליך האיטום נחשב לאחד הדברים הכי חשובים והוא רלוונטי לכל סוג של פרויקט החל מבית פרטי צמוד קרקע, דרך גורד שחקים ועד בית מלון.

 

חדש או ישן כל מבנה צריך תחזוקה

בין אם מדובר במבנה שנבנה בשנים האחרונות בשיטות חדשניות ושימוש בחומרים ייחודיים, ובין אם מדובר במבנה ישן מאוד, כל מבנה חשוף לנזקים, לפגעי הטבע ולבעיות שיכולות להיווצר עם הזמן. לכן, אחת לכמה שנים כל מבנה חייב לעבור בדיקה בה בודקים את כל מה שקשור למערכת האיטום והמבנה שלו החל מהגג, דרך המרזב ועד הקירות החיצוניים, הפנימיים וכמובן החלונות ושאר המפתחים. בעוד יש מקרה שלא יצטרכו לבצע שום תהליך פרט לתחזוקה בסיסית, במקרים אחרים יש צורך לבצע איתור נזילות, להבין את מקור המים ולבצע חידוש יסודי של המעטפת כולה.

 

תהליך האיטום קשור באופן ישיר לחומרים מהם בנו את הפרויקט

אם בעבר היו בונים מבטון בלבד, היום יש כל מיני חומרים חדשניים בהם עושים שימוש במטרה לחפות את המבנה. זה יכול אבן, אלומיניום ואפילו עץ. בכל אופן, יש להתאים את תהליך התאמת החיפוי החיצוני של המעטפת לחומרים מהם המבנה עשוי מבחוץ וגם מבפנים.

 

לסיכום, יש חשיבות רבה למעטפת החיצונית של המבנה ולתהליכי איטום חזקים ואיכותיים. ככל שהמבנה יהיה אטום בצורה טובה יותר, ככה הסיכוי לרטיבויות ובעיות מהסוג הזה פוחת וכך ניתן למעשה לשמור על המבנה לאורך זמן. מבנה שמור ונטול רטיבות ובעיות איטום מביא איתו מגוון של יתרונות כמו למשל שמירה על המבנה ועל איכות החיים של האנשים המתגוררים בו, שמירה על הערך הנדלנ“י של הנכס ועוד. בנוסף, במידה ואתם צריכים לבצע חידוש של המעטפת בשלב כזה או אחר, כדאי לבחור חברה מקצועית שתסייע לכם בתהליך שלב אחר שלב. תוכלו לבחור חברה דרך המלצות או דרך רשת האינטרנט.

שיתוף:

Twitter
Telegram
WhatsApp
נגישות