מה הוא כאב כרוני?

כאב כרוני מהווה שגרת חיים מצערת אצל חלק נכבד מהאוכלוסייה בעולם. כאב זה מתייחס לכאב בלתי חולף, כאב שהופך להיות חלק בלתי נפרד מהחיים של אלו שמתמודדים איתו יום יום בחייהם. מה זה כאב כרוני? מה הן הסיבות להיווצרות כאב זה? כיצד כאב כזה משפיע על אלו שמתמודדים איתו – וכיצד ניתן בכל זאת לטפל בכאב שלא עובר? כל זאת ועוד, בכתבה הבאה שלפניכם.

מה זה כאב כרוני?

על פי המטפל המוכר נתי דוידי, כאב כרוני מתייחס לכאב בלתי עובר – כאב שלא חולף למרות טיפול תרופתי, טיפולי רפואי, וכיוצא בזאת, ולמעשה – הוא מהווה שגרה עבור הגוף שלנו. כאב כרוני יכול למעשה להופיע בכל אזור שקיים בגוף שלנו – החל מהגב, הראש, הידיים, והרגליים, וחלה בבטן, בגב, ובאזורים רגישים אחרים לכאב. מחקרים רבים מראים, כי כאב כרוני מהווה תופעה נפוצה למדי, ולמעשה, בערך 17 אחוזים מכלל האוכלוסייה עשויים לסבול מכאב כזה באזור מסוים בגוף שלהם לפחות פעם אחת לאורך החיים.

כיצד כאב זה משפיע על אנשים שסובלים ממנו?

כאב זה בראש ובראשונה פוגע בנו ברמה הפיזית. כשמו הוא – כאב עז שאנחנו חווים בגוף, מרגשים לאורך כל השעות היום, וחיים לצד הכאב הבלתי נגמר הזה. מאידך, אחת ההשפעות הקשות יותר של כאבים כרוניים, היא ההשפעה הרגשית שקיימת אצל אנשים שחווים כאב כזה. כאב כרוני יוצר תלות רגשית בתרופות ומשככי כאבים, וגורמת לדכאון, ולתחושת חרדה ממשית.

הרפואה השלימה מציעה סל של כלים עבור אלו שמתמודדים עם כאבים כרוניים

הרפואה המשלימה היא רפואה שמאמינה כי ישנו קשר בין מחלות פיזיות לבין מצבים נפשיים. כך למעשה, הרפואה המשלימה מציעה פתרונות נפשיים לאנשים שסובלים מכאבים כרונים, פתרונות שנמצאו רלוונטיים ומועילים עבור אנשים רבים שמתמודדים עם הכאבים האלה. הנה כמה סוגים של טיפולים הנחשבים ליעילים עבור כאבים קשים:

  1. דיקור – דיקור בנקודות מסוימות מסייע להפרשת של חומרים המסייעים בהפגת הכאב. בנוסף, דיקור יעיל בהורדת רמות גבוהות של סטרס ולחץ ובכך הרבה פעמים הכאב חולף או לפחות נרגע בצורה משמעותית. כמובן שלדיקור יתרונות רבים נוספים.
  2. טיפולי מגע – טווינא, רפלקסולוגיה, שיאצו, כל אלה ועוד מסייעים להניע את הגוף, מזרימים חמצן ודם לאיברים ולתאים השונים ובכל מסייעים בהפחתת כאב כרוני.
  3. טיפולי פיזיותרפיה- אמנם לא מדובר בטיפולים מתחום הרפואה המשלימה, אך טיפולים מהסוג הזה, כן נחשבים יעילים מאוד לאנשים הסובלים מכאבים שמקורם בעצם בבעיות אורטופדיות כמו דורבן, פריצת דיסק, בלט דיסק, תפיסויות, דלקות, פלטפוס, תסמונות מסוגים שונים כמו תסמונת התעלה הקרפלית, דה קרוון ועוד. טיפולים מהסוג הזה מותאם באופן אישי עבור המטופל ותומכים בחיזוק השרירים, תנועתיות של המפרקים ופתרון הבעיה מהשורש.

גם צמחי מרפא, טיפול בעזרת פעילות גופנית יכולים לעזור.

שיתוף:

Twitter
Telegram
WhatsApp
נגישות