ניקוי טבעת כסף

טבעת כסף היא בדרך כלל תכשיט לא רגיל שיש כלפיו הרבה ערך רגשי וקשר עמוק. מכאן שהרצון הוא שהטבעת תמיד תיראה יפה, מבריקה וכאילו שהיא חדשה גם אם היא נמצאת ברשות בעליה כבר הרבה זמן ועונדים אותה על בסיס יומיומי. עם כסף כמתכת עלולה להיות בעיה, שכן כאשר המתכת באה במגע עם האוויר נוצרת תרכובת (תחמוצת) והביטוי החיצוני שלה הוא חלודה בצבע שחור. כאשר טבעת מכסך נראית שחורה היופי שלה יורד ונעלם והיא נראית מלוכלכת ופגומה. מכאן שחשוב מאד לדעת במה להשתמש בניקוי טבעת כסף, כמו גם תכשיטי כסף אחרים וכך להחזיר להם את המראה הכסוף, המבריק והיפה שלהם. ברגע שיודעים מה לעשות (כמו גם מה לא לעשות) אפשר להפוך את הטבעת בחזרה ליפה, מיוחדת ואהובה. יתכן שאת הפעולות האלה צריך יהיה לבצע מדי פעם, מה שיבטיח שהטבעת כל הזמן תיראה טוב מאד.

 

ניקוי טבעת כסף הלכה למעשה

כיום אפשר להשיג בשוק מגוון תכשירים שמיועדים לניקוי תכשיטים מכסף ובכלל זה טבעות. חשוב מאד לבצע ניסיון על מקום קטן ונסתר על מנת לוודא שהחומר לא גורם לתופעות לוואי שייראו כלפי חוץ. באתר האינטרנט דינמיק אפשר להתרשם מקולקציה שלמה של חומרי ניקוי שמיועדים לתכשיטים מסוגים שונים ויש בו גם מידע בנוגע לשמירה על התכשיטים ועל היופי והברק שלהם. יש שיטות כאלה ואחרות שבהן עושים שימוש בחומרים שיש בבית אך לא מומלץ לעשות בהן שימוש כי אי אפשר לדעת האם לא ייגרם למתכת נזק לטווח ארוך, כזה שלאחר מכן אי אפשר יהיה להסתיר או לנקות. מכאן שכאשר מגלים אתר אינטרנט של מידע מקצועי ומהימן חשוב להקפיד לפעול על פי ההוראות שמצוינות בו, מה שיבטיח שהטבעת וכל תכשיטי הכסף האחרים אכן יהיו נקיים, יפים, מבריקים וייראו כאילו נקנו בתקופה האחרונה.

 

החשיבות של שמירה על תכשיטי כסף

מכיוון שבכל פעם שעונדים את הטבעת היא באה במגע עם האוויר הרי שההתחמצנות מתרחשת ללא הפסקה, כל הזמן. חשוב מאד לשמור על הטבעת בקופסה סגורה, אטומה וחשוכה כאשר מסירים אותה מהאצבע ואם היא לא נמצאת בשימוש יומיומי – מומלץ לבחון אותה מקרוב מדי פעם על מנת לבדוק אם היא הופכת לשחורה. כאשר מחזיקים בבית את אותם חומרי ניקוי שמותרים לשימוש כדאי לנקות איתם מדי פעם על מנת שהתחמוצת לא תתפשט ושלא ייווצרו עוד ועוד שכבות שלה. ברגע שמקפידים לשים לב ולדעת בדיוק אם יש צורך בניקוי – הרי שזה מה שיבטיח שהטבעת תיראה לא פחות ממושלם כל הזמן, ללא הפסקה. מי שהטבעת קרובה אליו והוא אוהב אותה במיוחד יקפיד שהיא תמיד תיראה יפה, נקייה ומבריקה כאילו היא חדשה מהחנות.

שיתוף:

Twitter
Telegram
WhatsApp
נגישות