אילו פרטי אספנות עשויים להיות שווים כסף?

המרתף של סבתא התגלה בתור מכרה זהב!

הבית של סבא או סבתא שלכם עמוס ומפוצץ פריטים ישנים שסבתא לא מסוגלת לזרוק לפח בגלל שהיא נקשרה אליהם בצורה סנטימנטלית? קיבלתם בירושה דירה אשר מכילה פריטים ישנים רבים ואין לכם מושג מה לעשות עם הפריטים הללו? תנו לנו לספר לכם סוד, ייתכן כי המרתף של סבתא, או הפריטים הללו שקיבלתם בירושה הם אוצר כספי של ממש! בשנים האחרונות אנחנו עדים לצמיחה וגדילה של תחום הסחר והקנייה של פרטי אספנות בארץ ובעולם כולו. אנשים רבים החלו להתעניין במגוון רחב וקשת רחבה של פרטי ומוצרי וינטג' או רטרו, כאשר היום רכישה של חולצה ישנה משנות ה70, יכולה להיות יקרה יותר מרכישה של חולצה חדשה בקניון. תחום האספנות ומוצרי הוינטג' חורש על תחומים רבים ונוספים, ונוכל למצוא בין היתר צמיחה וגדילה של התעניין ברהיטים ישנים, מוצרי בית וגינה ישנים, ואפילו התעניינות וסחר של רכבים ישנים.

כיצד ניתן לדעת מה השווי של הענתיקה שנמצאת אצלי בבית?

בסופו של יום תחום האספנות והענתיקות הוא תחום רחב כתפיים אשר כולל בתוכו תחומים רבים ומגוונים, ועולמות שונים לגמרי. מוצר אספנות, או פריט וינטג' יכול להיכלל תחת תחום רחב של מוצרים ופריטים כגון – פרטי הלבשה והנעלה, כלי כסף, ריהוט לבית ולגן, פוסטרים וספרים ישנים, ועוד. על מנת להגדיר ולתת שווי ערכי לפריט האספנות אשר נמצא בידיים שלכם או בידיים של הקרובים אליכם תצטרכו לפנות אל סוחר עתיקות, אשר מומחה ועוסק בתחום שנים רבות.

סוחר עתיקות הינו אדם אשר מתעסק למחייתו בסחר של ענתיקות, מציאה של עתיקות, והגדרת השווי שלהם. סוחר העתיקות יידע להעריך האם מדבר בפריט אספנות, בפריט וינטג', או בפריט רטרו. וייתכן שתתפלאו למשמע אוזניכם, אך כל הגדרה כזאת היא הגדרה שונה אשר מתבססת על פרמטרים שונים ומגוונים כגון – שנת הייצור של הפריט, שנת ההפצה והמסחר שלו, ערך הפריט כאשר הוא הופץ למכירה במקור, מצב השמירה ומצבו הנוכחי של הפריט, ביקוש של פריטים כאלה כיום, החברה או המותג אשר ייצרו את המוצר, ועוד פרמטרים נוספים.

במידה שתבחרו סוחר עתיקות מתאים בתחום, הוא יוכל להגיע במקרים רבות עד אליכם הביתה, זאת על מנת להראות את המוצר או המוצרים המדוברים, ולבצע הערכת שווי ומצב של פרטי האספנות אשר נמצאים בידיים שלכם. לאחר ביצוע הערכת המצב והשווי על אותם הפריטים, סוחר העתיקות יוכל לבחור להציע לכם הצעת מחיר על מנת שירכוש את המוצר ממכם בעצמו, ולעתים רבות סוחרי עתיקות הם גם חובבים של התחום בעצמם, ככה שהם ישתמשו במוצר או בפריט שהם רכשו ממכם עבור טובתם האישית, ולא על מנת למכור את הפריט לאנשים אחרים.

איך אוספים או רוכשים פריטי אספנות?

בשלב הראשון אתם צריכים להחליט אילו פריטים או אילו מוצרים אתם מעוניינים לקנות. בעיקרון יש כמה דרכים לעשות את זה. דרך אחת היא להצטרף בפייסבוק לכל מיני קבוצות שעוסקות באספנות ודרך שם לבדוק האם יש פריטים שווים שמוצאים חן בעיניכם. לאחר מכן תוכלו ליצור קשר עם האדם שמוכר את הפריטים הללו. דרך נוספת היא לבצע רכישה דרך כל מיני אתרים ברשת האינטרנט, אתרי יד שנייה ואתרים המוכרים ענתיקות. אם אתם פחות מתחברים לגישה הדיגיטלית, תמיד תוכלו לגשת לחנויות המתמחות במכירה וקנייה של מוצרים כאלה או להגיע לשווקים כמו שוק הפשפשים למשל.

שיתוף:

Twitter
Telegram
WhatsApp
נגישות