נוחות טרמית כל היתרונות וכיצד ניתן לשפר אותה

טמפרטורה מהווה מושג קטן ופשוט, אך מושג שנמצא חזק ומשפיע על כל דבר בחיים שלנו. נתחיל מהעובדה שהגוף שלנו לא יכול לשרוד כאשר הטמפרטורה הפנימית שלו עולה או יורדת, ונמשיך עד לעובדה שעונות השנה משפיעות כמעט על כל דבר בעולם. נוחות טרמית מהווה מושג רחב כתפיים, אשר מתאר טוב מאוד את מה שדיברנו עליו. במידה שאתם לא יודעים מה זה נוחות טרמית, ונתקלתם לאחרונה במושג הזה, ייתכן בהקשר של בנייה או שיפוץ של בית – הגעתם למקום הנכון! בשורות הקרובות, הבאנו לכם מידע לגבי מושג זה, היתרונות שלו וכיצד ניתן לשפר את המצב הקיים.

בתור התחלה – מה זה נוחות טרמית בכלל?

נוחות טרמית הוא מושג אשר מייחס לתחושה אישית שיש לכל אדם בגופו, כאשר הוא נמצא בתנאי מזג אוויר או תנאי טמפרטורה מסוימים. כל אדם בעולם, מרגיש את הנוחות הזו בצורה טיפה שונה, שכן כל ב אדם רגיש טיפה יותר או טיפה פחות לחום, קור, וכיוצא בזאת. כאשר אדם נמצא בסיטואציה שבה האקלים השרוי הוא לא אקלים אשר תואם את הנוחות הטרמית שלו, הוא עשוי להגיש תחושה לא נעימה, שתפריע לו בשגרת החיים. בעולמות הבנייה, שמים דגש רב לנוחות טרמית של מבנה מסוים כאשר בונים אותו, וניתן להשתמש בטכנולוגיות שונות לשמירה על הנוחות הטרמית, זאת לדוגמת שימוש של קיר מסך בבנייה.

מה הם היתרונות?

מדובר על שאלה מצחיקה במעט, שכן מי מאיתנו לא יודע מה היא החשיבות של שהייה במרחב נעים מבחינת מזג האוויר. כאשר אנחנו נמצאים במרחב עם מזג אוויר שפוגע בנוחות הטרמית שלנו, אנחנו עשויים להרגיע כעס, חולשה, ועוד רגשות נוספים כיוצא בזאת.

איך ניתן לייצר נוחות כזו בבית או במשרד?

ראשית כל חשוב לעשות הבחנה בין מבנה קיים שדורש שינוי מהותי כלומר חידוש או שיפוץ, לבין מבנה שאנחנו בונים ממש מאפס. אם המבנה קיים, יש היום כל מיני פתרונות שאפשר לשלב בנוחות תרמית למשל פתרונות איטום, להוסיף כל מיני מערכות איטום לחלונות וכדומה. אפשר גם לשלב קירות גבס אם מפרקים את הקירות הישנים והיום יש מה שנקרא קירות תרמיים. לעומת זאת, אם המבנה נבנה ממש מאפס, אפשר לתכנן מראש מבנה שיאופיין בנוחות תרמית מסוימת באמצעות מגוון פתרונות כמו קירות מסך, סקיילייט ועוד. הדבר הכי טוב שאתם יכולים לעשות הוא בעצם להתייעץ עם מומחה לנוחות תרמית שיסייע לכם בתכנון או שינוי המבנה. אין ספק כי השקעה בנוחות התרמית לטווח הרחוק היא השקעה משתלמת, כזו שתשרת אותנו לטווח הרחוק, תחסוך לנו כסף ותאפשר לנו להנות מאיכות חיים גבוהה יותר.

שיתוף:

Twitter
Telegram
WhatsApp
נגישות