פתרונות סייבר – העתיד של ההיי טק

ההתייחסות לנושא של מתקפות סייבר וזליגה של נתונים אישיים של משתמשי רשת האינטרנט כבר מזמן הגיעה לשיח הציבורי ואי אפשר לפספס את הדיונים השונים בנוגע אליה. עם הזמן אפשר להבין שכל גוף או חברה שיש להם נגיעה למידע ונתונים אישיים חייבים גם לתת את הדעת לנושאים כמו פתרונות סייבר על מנת להבטיח למשתמשים שהמידע שלהם שמור בבטחה ואין סכנה לגניבת הנתונים על ידי האקרים או כל אדם אחר בעל כוונות שליליות. כיום מתרכזות הפעולות השונות במנעד די רחב של נושאים – החל מהקפדה על אבטחת המידע ומניעת פרצות שיאפשרו מתקפות סייבר וכלה בהכרתם של האקרים ידועים ומניעה מראש של תקיפה מצדם. גופים וארגונים שונים מעסיקים מומחי סייבר שידאגו גם לנתונים של לקוחות או משתמשים וגם, כמובן, למידע העסקי של החברה, שאם יגיע לידיים הלא נכונות עלול להביא לקריסתה.

 

סוגים שונים של הגנה על מידע

המידע שמאוחסן בצורה וירטואלית כחלק בלתי נפרד מהמרחב העצום של רשת האינטרנט יכול להיות בעצמו מחולק למגוון עצום של נושאים וסוגים – פרטים אישיים של משתמשים, מידע אודות כספים, בנקים או מוצרים פיננסיים, מידע אישי, רפואי או בריאותי ואפילו מידע שקשור לאופן השימוש של הגולש ברשת האינטרנט. בצד האפל של הרשת יהיו מי שיוכלו להרכיב פרופילים של משתמשים רק בעזרת המידע הזה ומכאן החשיבות של שמירה הדוקה עליו. בשוק קיימות כמה וכמה חברות מתקדמות, כמו זו של giora eiland שאפשר לקבל מהם ייעוץ ברמה מקצועית גבוהה בנוגע לאפשרויות אשר עומדות בפניהם של מנהלים להגן על המידע של המשתמשים, כמו גם של העובדים שלהם. לכל סוג של עסק או ארגון יתאימו צורות אחרות של הגנה או פתרונות סייבר אחרים ויש כאן חשיבות גבוהה להתאמה האישית.

 

חיפוש אחר פתרונות סייבר – מלחמה שמתחוללת מאחורי הקלעים

המשתמשים הממוצעים ברשת האינטרנט לא יודעים אפילו על ניסיונות בלתי פוסקים מצד האקרים לשים את ידיהם על מידע ונתונים של אנשים אחרים, או לפרוץ למאגרי מידע של גופים וחברות כמו בנקים, קופות חולים, אתרי הכרויות או הזמנות של מוצרים ובעצם כל סוג של אתר שהגולשים מזינים בו פרטים אישיים. מכיוון שמדובר ברמה גבוהה מאד של עיסוק טכנולוגי – המשתמשים מן השורה לא יכולים להיות מודעים לכך לחלוטין אך בהחלט יש בידיהם כדי לוודא שאתר אינטרנט זה או אחר עושה שימוש בפרוטוקולים מחמירים ומתקדמים של אבטחת מידע. כיום אין זה מותרות וכל מי שמנהל או מתפעל אתר אינטרנט, בין אם לשימושו שלו ובין אם כחלק מהעיסוק שלו עבור מישהו או משהו אחר – יודע ומבין את החשיבות של אבטחת מידע בצורה הכי מתקדמת שיש והקפדה על עדכון מדי פעם של מערכות האבטחה.

 

מי מציע את פתרונות הסייבר?

ישראל, כמדינה שנחשבת לחלוצה בעולם ההיי טק בהחלט ידועה בכך שיש בה הרבה מאד חברות וארגונים שיכולים להביא את הבשורה הבאה בכל מה שקשור למציאת פתרונות סייבר מתקדמים וכאלה שיהפכו לצו השעה. חברות רבות עמלות לילות כימים על מנת למצוא את הנוסחה הטובה ביותר להגנה על מידע ונתונים של משתמשי רשת האינטרנט וכל חברה רוצה להיות זו שממנה ייצא הרעיון הכי טוב הבא, זה שייכנס לשימוש על ידי גופים, חברות וארגונים בכל רחבי העולם. סביר מאד להניח שהעיסוק במציאת פתרונות סייבר לא יסתיים לעולם, כמו שהשימוש ברשת האינטרנט רק ילך ויתעצם עם הזמן.

שיתוף:

Twitter
Telegram
WhatsApp
נגישות