על צעצועי התפתחות וחשיבותם לתינוק

צעצועי התפתחות הם צעצועים שתפקידם העיקרי הינו לעורר את החושים השונים של התינוק על מנת לעודד חקר ולמידה. במילים אחרות – מדובר על צעצועים חשובית אשר מעוצבים בקפידה, תוך התייחסות לגילו של התינוק. על כן, במטרה לעשות לכם קצת סדר בבלאגן, הנה מספר יתרונות בולטים של צעצועי התפתחות לילדים:

  • מיומנות קוגניטיבית – צעצועים אלו מסייעים לתינוק לשפר את המיומנויות הקוגניטיביות שלו באמצעות פתרון בעיות ומשימות הדורשות זיכרון וריכוז. במילים אחרות – צעצועים אלו כמו מיון של צורות, פאזלים ועוד, יכולים לאתגר את התינוק ולגרום לו להתחיל לחשוב ולחקור לעומק. 
  • גירוי חושים – צעצועי התפתחות נועדו בין היתר לספר גירוי חושי, מה שמסייע בצורה נרחבת לפיתוח מערכת החישה של התינוק. כך למעשה, צעצועים עם צלילים, טקסטורות וגוונים שונים יכולים לסייע לתינוקות לשפר את תפיסתם החושית ולפתח את החושים השונים. 
  • שיפור במיומנויות המוטוריות – קיימת שורה רחבה של צעצועי התפתחות שיכולים לסייע בשיפור המיומנויות המוטוריות. צעצועי התפתחות המעודדים זחילה, אחיזה, סנכרון בין העין ליד ועוד, עוזרים לתינוקות לשפר את הקורדינציה וכן גם את המוטוריקה הגסה והעדינה כאחד. למשל, משחקים כמו השחלת חרוזים, קוביות משחק, מגדלת טבעות, כדורי תפיסה וכן הלאה. 
  • תקשורת – חלק מסוים מהצעצועים משלבים בתוכם צלילים ומוזיקה שכן, אותם הצעצועים מעודדים הקשבה וחיקוי של אותם הצלילים, בצורה שתסייע לתינוקות לפתח את כישור השפה וכן גם את אוצר המילים שלהם. אחד הצעצועים הנפוצים שיכול לסייע בהקשר זה הוא כמובן המובייל. את המובייל ניתן לתלות מעל לעגלה, המנשא וכיוצא בכך. זאת בעוד כי ישנם מוביילים אשר נמתחים בעזרת חוט לפרק זמן קצר וקצוב, בעוד כי דגמים אחרים פועלים באופן רצוף בעזרת בטריות. המוביילים מנגנים מנגינות עדינות וקלות אשר תואמות לגיל התינוק, בעוד כי תפקידם העיקרי הוא למשוך את תשומת הלב של התינוק, ולעודד אותו לתגובות מסוימות, כמו מענה בקולות וחיוך. 

מחפשים אחר צעצועי התפתחות ומרגישים שאין לכם כיוון? מרגישים מבולבלים לאור היצע האפשרויות הרחב שקיים בשוק? לא יודעים למי לפנות? אם כך, ההמלצה שלנו תהיה להשאיר פרטים לצוות המקצועי של חברת kefhome עוד היום!

שיתוף:

Twitter
Telegram
WhatsApp
נגישות