האם סיגריה אלקטרונית טובה יותר?

הסיגריות האלקטרוניות הפכו לפריט יומיומי שאפשר לראות בהרבה מאד מקומות ואצל הרבה מאד אנשים. עם הזמן הולכת ועולה המודעות לנזקים של עישון סיגריות רגילות והסכנה האמיתית שהעישון גורם לבריאות. מכאן שגם מי שמעשן ומתקשה להפסיק או להפחית את הכמות היה רוצה למצוא פתרון אשר בעזרתו הוא יוכל להפחית את הכמות של חומרים רעילים שהוא מכניס לגוף שלו. הפתרון במקרה זה הוא סיגריה אלקטרונית. מדובר בעצם בסיגריה שאולי נראה שמעשנים אותה באותה הצורה כמו הסיגריות הרגילות אך בעצם אין בה את החומרים הרעילים והמסוכנים לבריאות שיש בסיגריות הרגילות. בבחינה מעמיקה האם סיגריה אלקטרונית תהיה טובה יותר לבריאות או עדיפה יותר לשימוש אין ספק שהתשובה היא חיובית וגם חד משמעית.

 

איך פועלת סיגריה אלקטרונית?

הסיגריה האלקטרונית בעצם מבוססת על נוזל אידוי ולא על חומרים ממכרים ומסוכנים לבריאות כמו טבק או ניקוטין. הסיגריות האלקטרוניות שייכות בעצם לעולם העישון האלטרנטיבי והן מתפקדות באותה צורה כמו וופורייזרים, מאדים. בתוך הסיגריות האלקטרוניות יש נוזלי אידוי בטעם או ריח לבחירתו של המעשן, בעוד הוופורייזר מאדה עלים מיובשים, בדרך כלל של קנאביס. כך או כך אין שימוש בניקוטין או טבק לא באלה ולא באלה. בתוך הסיגריה האלקטרונית יש גוף חימום זעיר ומיכל קטנטן אשר לתוכו מכניסים את נוזל האידוי. ברגע שמפעילים את הסיגריה מחמם גוף החימום את הנוזל עד כדי אידוי ומשתחררים אדים רכים שאותם שואף המעשן. הם מתנדפים כמעט מיד ולכן לא מותירים חותם על בגדים או רהיטים ולא מפריעים למי שעומד בסמוך למעשן.

 

היתרונות הברורים של הסיגריות האלקטרוניות

ברגע שמבינים את אופן הפעולה של סיגריה אלקטרונית – קל יותר להבין שיש בה רק יתרונות. מעשנים כבדים שמכורים לתחושת העשן בחלל הפה יכולים להפיק את התחושה הזאת דרך האדים של נוזל האידוי בלי החומרים שרעילים והממכרים. בנוסף, הוא המעשן יוכל לבחור את הטעם או הריח המועדפים עליו. היתרון הגדול ביותר הוא העישון הפסיבי שלא קיים בכלל כאשר מעשנים סיגריה אלקטרונית – הנזק הסביבתי לבגדים, רהיטים או חלל סגור וכמובן הסבל ותחושת חוסר הנוחות של אנשים שנמצאים בסמוך למעשן. כל אלה יתרונות של סיגריות אלקטרוניות ועם הזמן הן אהודות ופופולריות יותר ויותר. עבור לא מעט מעשנים מדובר בבשורה לא קטנה, שכן הם יכולים בעצם להמשיך לעשן אך הנזק הבריאותי יהיה הרבה יותר קטן ואפילו לא קיים בכלל. בנוסף הסיגריות האלקטרוניות יכולות להוות שלב ביניים עבור מי שרוצה להפסיק לעשן בצורה הדרגתית.

 

הפופולריות של הסיגריות האלקטרוניות

עם הזמן יש עוד ועוד חידושים בעולם הסיגריות האלקטרוניות, שכן הן באמת מהוות בשורה גדולה עבור לא מעט מעשנים שמתקשים להפסיק או שדואגים לבריאות שלהם. הפסקת עישון מוחלטת אינה פשוטה לביצוע ובזכות עישון סיגריה אלקטרונית אפשר לעשות את זה בצורה פשוטה ונעימה יותר, מה שמביא איתו הרבה מאד רוגע למעשן ולסביבתו. כל מי שעשה את המעבר מסיגריות רגילות לסיגריות אלקטרוניות יכול להעיד שהשינוי בהחלט חיובי וידידותי ויש רגיעה גדולה בידיעה שהעישון הרבה פחות מזיק לבריאות מאשר קודם לכן. מכיוון שהעישון יכול, לא אחת, לגרום לתסכולים או מחלוקות בין אנשים קרובים ואהובים – הרי שפשרה כמו סיגריה אלקטרוניות יכולה לעשות את ההבדל ולהביא איתה הרבה שקט גם לסביבה משפחתית או חברתי של המעשן.

שיתוף:

Twitter
Telegram
WhatsApp
נגישות