ספורטאי מצטיין – כל מה שצריך לדעת

אין ספק שמשאת נפשו של כל מי שרואה את העתיד שלו בעולם הספורט בתור קריירה של ספורטאי שואף להיות ספורטאי מצטיין. ישנים רבים שעשו קריירה מוצלחת בעולם הספורט, הרוויחו לא מעט כסף אך היו מעטים שאפשר להגיד שהיו ספורטאים מצטיינים בתחומם והפכו לאגדות בספורט בו עסקו, הרוויחו סכומי עתק באופן ישיר מהספורט בו עסקו, וסכומים עוד יותר גדולים באופן עקיף מפרסומות וחסויות שאותן קיבלו כתוצאה מההצלחה הכבירה שלהם בתור ספורטאים. אותם בודדים שנחשבו או שנחשבים עדיין לספורטאים מצטיינים בתחומם כמו מייקל ג׳ורדן, מיכאל שומאכר, כריסטיאנו רונאלדו, ליונל מסי, רוז׳ר פדרר ואחרים חובקים מכנה משותף אחד מרכזי.

 

הספורט בו עסקו, היה מרכז החיים שלהם כאשר רובם ככולם היו מושקעים מאוד בעולם הספורט כבר מגיל צעיר מאוד, שזהו אלמנט חשוב מאוד בהפיכתו של ספורטאי לספורטאי מצטיין. אין ספק שההצלחה של ספורטאי נקבעת בצעדים הראשונים של הקריירה שלו, אך היא בנויה גם אלמנטים אחרים כמו המחוייבים שלו לספורט, לגוף שלו וכמובן לעצמו בסופו של דבר. המחוייבות של הספורטאי נמדדת במספר דרכים כאשר מעבר לדרך בה הוא משקיע באימוני הקבוצה שלו הוא חייב להשקיע גם מהזמן הפרטי שלו לאחר אימוני הקבוצה גם באימונים האישיים.

 

בסופו של דבר הזמן בו הספורטאי יכול להשתפר בנקודות התורפה שלו היא אחרי האימונים הקבוצתיים על חשבון זמנו הפרטי באמצעות אימונים אישיים. מעבר לאותם אימונים אישיים גם אימונים בחדר כושר הם מאוד חשובים עבור ספורטאי ששואף להיות ספורטאי מצטיין על מנת לחזק את השרירים וחלק הגוף הרלוונטיים לסוג הספורט בו הוא עוסק שכן לכל סוג ספורט ישנם קבוצות שרירים אחרות שחשוב שהספורטאי יחזק. מעבר לצד הפיזי, חשוב מאוד שמי שרואה את עצמו בתור ספורטאי מצטיין בעתיד יחזק גם את הצד המנטלי שלו שאת זה ניתן לעשות גם כן בתור אנשי מקצוע. שיחות עם מנטור שהקבוצה או הסוכן מצמידים אל הספורטאי כמו גם שיחות עם פסיכולוג ספורט בונות מאוד את האישיות של הספורטאי ותפקידן היא להוציא ממנו רבדים של האישיות שנדרשות מספורטאי מצטיין כמו למשל הפגנת מנהיגות, התמודדות עם כשלונות וגם התמודדות עם הצלחה, דבר שספורטאים רבים לא תמיד יודעים כיצד להכיל.

 

 

מה קורה ביום שאחרי הפרישה

רבים טוענים כי הקריירה של ספורטאים נגמרת למעשה ביום בו הם פורשים מהספורט, דבר שלא נכון תמיד, בטח לא עבור אלו שהיו ספורטאים מצטיינים, חוו הצלחות רבות והשפיעו על הקבוצות שלהם ועל עולם הספורט בו עסקו שנים רבות. ספורטאים כמו למשל כאלה עם תפקיד בכדורסל או כדורגל, אשר עיצבו את המשחק או היו חלק בלתי נפרד ממנו תמיד משתלבים בתפקידים כאלה ואחרים מאחורי הקלעים שכן יש לא מעט תפקידים כאלה שכולם חשובים מאוד לעתיד עולם הספורט כמו גם לפיתוח של דור העתיד של הספורטאים באותו ענף. כך למשל שחקן כדורסל שעשה קריירה מצליחה בענף תמיד יוכל לקבל תפקיד בכדורסל לאחר הפרישה שלו. שחקני עבר מצליחים הופכים בין היתר למאמנים ומביאים את שיטת המשחק שלהם לצד השני של המגרש, מלמדים את דור העתיד ועוד. מעבר לתפקידי אימון, שחקנים רבים גם הפכו לסוכני שחקנים, שגם כאן הקשרים אותם יצרו במהלך הקריירה במועדוני כדורסל שונים בארץ או בעולם יכולים לעזור להם ולשחקנים אותם הם מייצגים. בנוסף ישנם גם שחקנים שפנו דווקא לתחום הניהול ומביאים לידי ביטוי יותר את הצד המנטלי אותו טיפחו בשנותיהם בתור ספורטאים ביחד עם כישורים ניהוליים אותם פיתחו או למדו עם השנים.

שיתוף:

Twitter
Telegram
WhatsApp
נגישות