משרות הייטק הנחשקות ביותר בעולם

עולם ההייטק הפך זה מכבר לאחד הענפים הנחשקים ביותר לעבוד בו כאשר כיום כל צעיר וצעירה שמסיימים את הלימודים שלהם רוצים לעבוד בענף, גם כאלו שלא סיימו לימודים אקדמיים במדעי המחשב או במערכות מידע וגם הרבה מאוד אנשים מתחומים וענפים אחרים רוצים לעשות הסבה לעולם ההייטק. כיום, יש מן תחושה בשוק העבודה שהדובדבן של הקצפת הוא עבודה בעולם ההייטק שמציע מגוון רחב של משרות, עבור אנשי מחשבים, אנשי משאבי אנוש, אנשי ניהול פרויקטים ועוד. ההילה שסובבת סביב עבודה בענף נוצרה כמובן כתוצאה מהתנאים המעולים סביב העבודה, כמו למשל שעות רבות של עבודה מהבית, תנאים נהדרים כאשר עובדים במשרד, מגוון רב של משרות בתחומים רבים אבל הדבר שהכי מושך את האנשים לעבודה בעולם ההייטק הוא כמובן השכר הגבוה. ההייטקיסט נתנאל דוידי, מציג בפניכם מידע נוסף על הנושא.

 

באיזה חברות אנשים רוצים לעבוד?

באופן גס ניתן לחלק את העבודה בעולם ההייטק לשני סוגים, כאשר סוג אחד של עבודה הוא בחברת סטארט אפ שנמצאת בשלבים הראשונים שלה, בין אם שלבי הקמה ובין אם שלב גיוס ההון או יצירת ומכירת המוצר. וסוג של שני עבודה הוא בחברה גדולה בעלת מוניטין, הון, שכבר הוכיחה את עצמה ואת המוצר שלה. ישנו שוני קל שכן בחברות הגדולות יש אופק כלכלי בטוח ויציב, בעוד בחברות הזנק יש פוטנציאל לשכר גבוה או חלק מן הרווחים לאחר האקזיט, אך יכול להיות בדרך גם שהחברה תיסגר, שזהו סיכון גדול. לכן, הרבה מאוד עובדים מעדיפים דווקא את השכר היציב והבטחון הכלכלי ובוחרים לעבוד בחברות גדולות כמו וויקס, גוגל, אפל, צ׳ק פוינט או מאנדיי ועוד חברות שהוכיחו את עצמם בעולם ההייטק ונותנות בטחון לטווח הארוך עבור העובדים שלהם לצד כל אותם יתרונות בהיבט של שכר ורווחה אותם ציינו קודם לכן.

 

סוגי משרות נחשקות

אז אחרי שאמרנו אילו סוגי חברות הם המועדפות ביותר על מחפשי העבודה בעולם ההייטק נעשה סקירה קצרה על סוגי המשרות אותם מחפשים אלו שמבקשים לעבוד בהייטק. ראשית ישנן הרבה מאוד משרות של מפתחי תוכנה אותן החברות תמיד צריכות כאשר אותם מפתחים יוצרים אפליקציות, תוכנות ועוד. מעבר לכך ישנן משרות רבות שבודקי תוכנה שתפקידם הוא לבחון את כל מה שיוצרים המפתחים לפני שהמוצר עובר לגרסה שיוצאת החוצה אל השוק. פרט לעולם התוכנה גם משרות הסייבר הפכו למאוד יוקרתיות ומתגמלות בימים בהם אנשי אבטחת מידע הפכו למוצר יקר ערך בשוק העבודה.

שיתוף:

Twitter
Telegram
WhatsApp
נגישות