3 רעיונות לעיצוב מטבח – ככה תגשימו את החלומות שלכם

מטבח חדש לבית מרגש לא פחות מכניסה לבית חדש שכן, מדובר על אחד החללים המרכזיים במרחב הביתי, חלל בו נמצאים בני הבית רוב שעות היממה ומשכך, הוא זקוק לתכנון המורכב ביותר. זוהי הסיבה העיקרית לכך שרגע לפני שמחליטים לחדש או לחילופין לעצב אותו, חשוב להכיר את האפשרויות השונות. על כן, במטרה לוודא כי אתם אכן ניחנים בפני הגשמת החלומות שלכם, החלטנו לרכז עבורכם למאמר הבא 3 רעיונות לעיצוב המטבח שיאפשרו לכם ליהנות ממטבח מרשים ויוצא דופן. 

1.נצלו את החלל – במרבית הדירות במדינת ישראל, מוקצה למטבח מבנה סטנדרטי, מה שהופך את תכנון המטבח לקל יחסית, בין אם מדובר על מטבח בצורת ר' ובין אם מדובר מטבח בצורת שני פסים. בנוסף, ראוי לציין כי השטח הנתון לא תמיד יענה על מלוא הצרכים שלכם בצורה שתענה על כל הפונקציות הנדרשות, בין אם אתם מעוניינים ברכישת מקרר גדול, דלפק ישיבה או לחילופין אי עם אחסון למטבח. אי לכך, מומלץ לתת את הדעת ולתכנן היטב את חלל המטבח באופן שיצור זרימה נעימה במרחב, על אחת כמה וכמה כאשר מדובר על רעיונות לעיצוב מטבח שלא בנוי כסטנדרט. 

2.חלוקת מיקומים – רעיון נוסף וחשוב לא פחות בכל הנוגע לעיצוב המטבח הביתי, יהיה לבצע חלוקת מיקומים של כלל תכולת המטבח, על מנת למנוע מצב בו תצטרכו לטייל הלוך ושוב בחלל. במילים אחרות – מומלץ למקם את המקרר בסמוך לכיריים והכיור, להקפיד על משטח הנחה ייעודי לכל אותם מוצרים שמוציאים מהמקרר טרם תחילת ההכנסה, השטיפה או הבישול. בנוסף, את מוצרי החשמל מומלץ למקם במיקומים מתאימים, בין אם בסמוך למדיח שנמצא ליד הכיור, ובין אם לצד התנור או בר המים, בהתאם לצרכים האישיים שלכם. כמו כן, כדאי לקחת בחשבון את הגובה של בני הבית שיבצעו שימוש במכשירים השונים, בין אם מדובר על מבוגרים, קשישים או ילדים. 

3.קו עיצובי מנחה – נראות המטבח כוללת בתוכה גימורים בשורה רחבה של מוצרים, בחירה של צבעים, ידיות, חיפויים ולא פחות חשוב – סגנון מועדף וחד משמעית, מדובר על הנגיעה הסופית שכל אחד נהנה להכניס למטבח שלו. יחד עם זאת, ראוי לציין כי לא באמת תוכלו לבצע את הליטוש הסופי בצורה שלמה במידה ולא תכננתם ובחרתם במטבח בצורה הנכונה. בשורה התחתונה – הכל מתחיל ונגמר בתכנון משותף שלכם לצידו של מעצב שיידע לכוון את סגנון המטבח, את הצבעים שיתאימו לקו העיצובי המנחה בחלל וכיוצא בכך. לכן, נסו לשאול את עצמכם טרם הגעתכם אל שלב העיצוב – האם אתם מעוניינים במטבח לבן? או שאולי אתם מעדיפים מטבח שחור בסגנון מודרני? או שאולי עיצוב כפרי זה העיצוב שהכי מדבר אליכם?

שיתוף:

Twitter
Telegram
WhatsApp
נגישות