בטון מעוצב – מה הם היתרונות של שיטת ריצוף זו?

 לרוב זה לא נמצא בראש סדר העדיפויות שלנו, בטח לא כאשר אנחנו ניגשים לשיפוץ או לבניה של בית חדש, אולם – האם יש משהו יותר חשוב מהקרקע עליה אנחנו דורכים במהלך היום? ריצוף הוא אחד המאפיינים החשובים ביותר בכל בית, ולמרבה הצער אנשים כיום לא מבינים עד הסוף את החשיבות האיתנה של בחירת הריצוף לבית. כיום, עולם הריצוף עבר מהפוכות ושדרוגים רבים, וניתן למצוא היום טכניקות רבות ושיטות רבות לריצוף, זאת כאשר אחת הפופולאריות והנפוצות שבהם הינה ריצוף של בטון מעוצב. בשורות הקרובות, נרחיב עוד על בטון מעוצב, נבין מה הם היתרונות של שיטת ריצוף זו, וכיוצא בזאת.

מה זה ריצוף מבטון מעוצב?

בעבר, הבטון היה נשב לחומר פחות אסתטי, כלומר, חומר שמשמש את עולמות הבניה השונים, אך פחות עבור מטרות אסתטיות, לדוגמת ריצוף. אולם, עם התפתחות עולמות אלה, והיווצרות של טכניקות ריצוף חדשות, לדוגמת – גרניט פורצלן, מיקרוטופינג, וכיוצא בזאת – אנשים הבינו כי חומר הבטון, מסתיר סביבו מאפיינים רבים שפשוט הופכים אותו לחומר אידיאלי של ממש לריצוף. אז היום, הבטון הפך להיות הכוכב של עולם הריצוף! ניתן לראות כיום אנשים מבצעים ריצוף של בטן מעוצב, הנקרא בשפה המקצועית גם – בטון מוחלק בבתים הפרטים שלהם, במשרדים, ואפילו בגינות הבתים שלהם.

מה הם היתרונות של ריצוף העשוי מבטון מעוצב?

  • עמידות – בטון הוא אחד החומרים העמידים בטבע. תוכלו להבטיח לכם ריצוף שלא נסדק, נשבר, וכיוצא בזאת. בנושא, אם יש צורך לבצע תיקון או תחזוקה, זה מאוד קל ונגיש.
  • מראה אלגנטי ויוקרתי – רצפת בטון מוחלק מביאה יחד עמה מראה מודרני, יוקרתי, ואלגנטי. הבטון יכול להשתלב בצורה נפלאה עם כל סגנון עיצובי.
  • עיצוב – בטון מוחלק מביא יחד איתו אפשרויות רבות של צבעים, עיצובים, וכיוצא בזאת.

איך בוחרים קבלן או מומחה לביצוע רצפת בטון מעוצב?

בשונה מסוגי ריצוף אחרים, כאן מדובר ברמת דיוק סופר גבוהה. לכן, אם אתם מחליטים לבצע אצלכם בבית או בדירה ריצוף בטון או בטון מוחלק או בטון מוטבע, חשוב מאוד שתחברו איש מקצוע שמבין עניין בתחום הזה. ראשית כל, אם ראיתם אצל מישהו שאתם מכירים דוגמא שאהבתם או התחברתם אליה, תוכלו כמובן לשאול מי המבצע ולהתייעץ. בנוסף, תוכלו לברר דרך רשת האינטרנט, לעשות סוג של מחקר שוק בעצמכם, לבחון את הנושא לעומק, אפילו אולי להשוות בין כמה קבלנים ורק אז להחליט. כדאי גם לבחון את הנושא ברשתות החברתיות, אולי להצטרף לקבוצות פייסבוק רלוונטיות בתחום הבנייה והשיפוצים. מומלץ לקחת בחשבון מאפיינים כמו הידע, הניסיון והמקצועיות של הקבלן, מחיר, זמינות, שימוש בחומרי גלם וטכנולוגיות מתקדמים בתחום ולבצע החלטה מקצועית בלבד.

שיתוף:

Twitter
Telegram
WhatsApp
נגישות