מעבר דירה קל – כל הטיפים

מתכננים מעבר דירה? לא בטוחים מאיפה להתחיל ואיך לעשות את זה בצורה הטובה ביותר? המדריך הקצר הבא בדיוק בשבילכם! אין ספק כי מעבר דירה הוא פרויקט לכל דבר, המצריך מאיתנו משאבים רבים כמו זמן, אנרגיה, מאמץ וכן גם לא מעט כסף. לכן, בחרנו לספק לכם כמה טיפים שיעזרו לכם לצמצם את המשאבים האלה ולהפוך את המעבר למהיר וקל יותר עבורכם.

 

אנשי מקצוע שיכולים לעזור לכם

למעשה, יש לא מעט אנשי מקצוע שיכולים לעזור לכם ולייעל את המעבר עבורכם. למשל, יש חברות מקצועיות אשר מגיעות ומבצעות תהליך של פירוק הרהיטים ואז מרכיבות אותם בבית החדש שלכם. בנוסף, תוכלו להזמין מסדרת ארונות שפעם אחת תמיין ותסדר את הארונות בתוך קרטונים ואריזות וואקום ייעודיות ופעם שניה תסדר את הארונות בבית החדש שלכם.

 

מה שלא משתמשים מעיפים

רבים הם האנשים שיש להם נטייה לאסוף ולאגור חפצים ומוצרים מסוגים שונים. העניין הוא, שכאשר אנחנו רוצים לעבור דירה, פתאום אנחנו מגלים שאנחנו בכלל לא עושים שימוש בכל מה שיש לנו עם דגש על ספרים, תקליטים ישנים, צעצועים שהילדים כבר לא משחקים בהם וכמובן בגדים. לכן, מעבר דירה זה בדיוק הזמן לעצור שנייה, להבין מה לא נמצא בשימוש לאורך זמן ולהימנע מלהעביר את אותם דברים איתנו. הרעיון הוא להעביר רק מה שאנחנו באמת משתמשים בו ביום יום שלנו ומה שלא אפשר לתרום, למסור, למכור או לזרוק לפח.

 

ביום המעבר תהיו יעילים

כל השבוע ואולי אפילו כל החודש הראשון של המעבר נחשבים לתקופה יחסית מורכבת, הדורשת מאיתנו היערכות והתארגנות מראש. ככל שנהיה יותר מאורגנים ונתארגן מראש על התקופה הזו, ככה נוכל לחסוך זמן וגם להוריד לחץ. אז הנה כמה טיפים שאתם חייבים להכיר בהקשר הזה.

  1. הכינו מזוודה לימים הראשונים – מאוד מומלץ להכין מזוודה גם לכם וגם לילדים שלכם לימים הראשונים שאחרי המעבר. באופן כזה, אתם בעצם לא תלויים בארגזים או בחברת ההובלות, ואז אם יש איזשהוא בלת“ם, הוא לא משפיע עליכם בתוך הבית החדש. שימו במזוודה בגדים לכמה ימים, פיג‘מה, כלי רחצה, מטענים וכל מה שאתם חושבים שיהיה לכם הכרחי.
  2. בקשו עזרה – בתקופה זו עזרה היא מבורכת, בעיקר משום שיהיו לכם המון דברים להתעסק איתם, מעבר להובלה ולמעבר עצמו. אם אתם יכולים למשל לבקש מההורים שלכם לשמור על הילדים ולאסוף אותם מהמסגרות החינוכיות ביום המעבר, מה טוב. במידה ולא, גם בייביסיטר זו עזרה מבורכת.
  3. נסו לרכז את בעלי המקצוע – במהלך השבוע הראשון של המעבר, יש לא מעט בעלי מקצוע שצריכים להגיע לבית החדש. זה יכול להיות הנדימן לתלות כל מיני דברים, צבעי לעשות תיקונים, אינסטלטור, אנשי תקשורת וכדומה. לכן, כדי להקל על עצמכם, שווה מאוד לרכז את כל בעלי המקצוע לאותו יום או לפחות ליומיים מקסימום שלושה.

 

מה לגבי חברת הובלות?

אין ספק כי אחת ההחלטות הכי חשובות שאנחנו צפויים לקבל, עוד לפני המעבר ועדיף כמה שיותר מוקדם, קשורה לחברת ההובלות. ככל שחברת ההובלות אותה נבחר תהיה מקצועית יותר, יסודית יותר ויעילה יותר, כך המעבר יהיה קל יותר. לכן, חשוב לעשות סוג של סקר שוק ולבחור חברת הובלות או דרך המלצות של אנשים שאתם מכירים והתנסו בשירות לפניכם, או באמצעות גלישה ברשת האינטרנט, שם תוכלו להשוות בין כמה חברות הובלה ולקחת בחשבון מגוון של קריטריונים כמו מקצועיות, ניסיון, ביטוח, מחיר ואז לקבל החלטה.

שיתוף:

Twitter
Telegram
WhatsApp
נגישות