כל הטיפים לבחירת אדריכלים מומלצים

אחד הפרויקטים הכי חשובים ומהותיים שאנחנו לוקחים על עצמנו במהלך החיים שלנו הוא תכנון של בית פרטי. עצם ההחלטה לבנות בית פרטי היא החלטה מאתגרת שמביאה איתה המון שיקולים ולבטים. בין בעלי המקצוע החשובים אם לא החשוב ביותר בתהליך הוא האדריכל. אדריכל הוא בעל תפקיד אשר לוקח חלק מהצוות אשר אחראי על בניית הנכס שלנו והתכנון של הבנייה הזו, וישנה חשיבות עליונה לכך שנעשה בחירה נבונה כאשר אנחנו מחפשים לשכור את שירותיו של אדריכל עבור הבית שלנו. בכתבה זו, ניתן לכם את המידע הנחוץ וטיפים חשובים על מנת שתוכלו לבחור אדריכל מבין רשימת אדריכלים מומלצים עבורכם.

 

האם אני צריך להזמין אדריכל, שמא עליי לפנות למעצב פנים?

 

לעתים קרובות מאוד, אנשים אשר מתחילים את התהליך של תכנון בית פרטי שוכרים את השירות של מעצב פנים, כאשר בפועל הם בכלל זקוקים לאדריכל. מצד אחד, זה הגיוני שכן לשני בעלי המקצוע הנ"ל יש במקרים רבים מאוד מאפיינים דומים בעבודה, אך למעשה ובפועל, למעצב פנים ואדריכל יש יעוד שונה בתכנון הבית הפרטי, וכעת נעשה לכם סדר בבלבול המובן הזה.

  • אדריכל בעל התפקיד אשר אמון על ההעמדה של הבית שנבנה, החלוקה של כל החדרים הפנימיים בנכס, הגדלת מספר החדרים, החלונות, ובסופו של דבר, כל דבר אשר תרצו לשנות אשר קשר למבנה של הנכס עצמו. על פי ההגדרה גם, לאדריכלים חייב שיהיה להם תואר אקדמי, כלומר הסמכה אשר תתאים לביצוע העבודה הזו. אדריכלים יכולים להיות תמיד בין היתר מעצבי פנים, אך מעצבי פנים לא יכולים למלא את תפקידו של האדריכל, שכן אין להם את ההסמכה הנדרשת.

תחת תחום אחריותו של האדריכל, מכניסים לעתים קרובות מאוד את תכנון מערכת החשמל בבית, אינסטלציה מתאימה, ועוד.

  • מעצב פנים בעל התפקיד אשר אמון על העיצוב של החדרים והחללים השונים שנמצאים בבית. הוא אחראי גם להתאים את הצבעים, לקבוע קו מסוים לסגנון העיצובי, וכאמור אחראי על כל האסתטיקה בנכס שאתם בונים. בשונה מאדריכלים, מעצבי פנים אינם חייבים ללמוד מקצוע מסוים, או לקבל תואר מסוים על מנת להיות יכולים להשתמש בתואר הזה של מעצב פנים. מצד אחד ישנם קורסים שונים, הכשרות, ואפילו לימודים אקדמיים על מנת ללמוד את תחום עיצוב הפנים, אולם כשרון בלבד בתחום הינו מספיק על מנת שתוכל לעסוק בתחום זה של עיצוב הפנים.

 

מתי כדאי לנו לשכור את שירותיהם של אדריכלים מומלצים?

 

כפי שהוסבר בפסקאות הקודמות, אדריכל הוא בעל המקצוע אשר אמון על תכנון של בתים, ושל החללים הפנימיים בתוך הבתים. ועל כן, מומלץ וחשוב מאוד לשכור את שירותיו של אדריכל מומלץ בכל סוג של פרויקט בנייה, בין אם מדובר בתכנון של בית מגורים, תכנון של הרחבת בית קים, או כל שיפוץ שאתם מעוניינים לעשות בנכס שלכם. יתר על כך, אדריכלים הם האנשים אשר ידאגו להוציא עבורכם את כל האישורים הרלוונטיים עבורכם, ולעשות את כל הבירוקרטיה הלא נעימה, אשר אנשים מסתבכים בה בדרך כלל.

 

קריטריונים לבחירת אדריכל

 

יש כמה קריטריונים חשובים בהיותכם בוחרים אדריכל לתכנון ביתכם. בראש ובראשונה אתם צריכים לבדוק לגבי הניסיון והידע של האדריכל. כדאי לבחון איפה הוא למד, אילו פרויקטים הוא ביצע לפני כן ולא פחות חשוב ללכת ולראות את הפרויקטים האלה בעיניים שלכם. שימו לב אם אתם מתחברים לסגנון העיצובי של האדריכל וגם לאישיות שלו, שכן הולך להיות ביניכם קשר לאורך זמן לא מבוטל.

שיתוף:

Twitter
Telegram
WhatsApp
נגישות