כל כמה זמן צריך להחליף מצבר?

כלי הרכב שלנו הפך להיות כבר מזמן אחד הכלים החשובים והמשמעותיים ביותר בחיים שלנו. אנחנו משתמשים בכלי הרכב כל יום על מנת להתנייד ממקום למקום, ולהספיק לעמוד בלוח הזמנים המורכב שהחיים שלנו כוללים. אולם, לעתים קרובות אנשים נתקלים במצב לא נעים – מצבר הרכב, אחד החלקים החשובים והמשמעותיים ביותר עבור פעילות תקנית של הרכב שלנו נהרס, ובשל העובדה שהוא נהרס, הרכב שלנו לא מתניע. כיצד נוכל למנוע את היהרסות מצבר הרכב שלנו? וכל כמה זמן כדאי להחליף מצבר לרכב?

בתור התחלה – מה זה מצבר לרכב?

מצבר הוא רכיב בכלי הרכב שלנו המהווה למעשה מעין סוללה חשמלית בטעינה, סוללה שמספקת מקור כוח משמעותי וחשוב להתנעה של הרכב שלנו. כיום, ישנם סוגים רבים של מצברים אשר מתאימים לכל סוג של כל רכב, וניתן אפילו לקנות כיום מצבר דרך שירות של מצברים עד הבית.

מה הוא אורך החיים הממוצע של מצבר סטנדרטי לרכב?

למעשה, לשאלה זו אין תשובה חד משמעית ומדויקת, שכן, אורך חיים ממוצע של מצבר תלוי במשתנים וגורמים שונים, זאת לדוגמת – סוג הרכב, סוג הדלק של הרכב, גודל המנוע, שחיקה טבעית שנוצרת במצבר, ועוד פרמטרים נוספים. אולם, ניתן להגיד ולהעריך כי באופן ממוצע, מצבר איכותי ממוצע עשוי להחזיק פרק זמן של 3 שנים פחות או יותר. עלינו לזכור, כי כאשר מדובר על רכבים בעלי פעילות גבוהה – מוניות, רכבי משטרה, וכיוצא בזאת, אזי שאורך החיים של המצבר ברכבים מסוג זה עשוי להיות קצר בצורה משמעותית.

סימנים לכך שצריך להחליף מצבר

למעשה, המצבר אחרי על כל מערכות החשמל באוטו. לכן, אם אנחנו חווים ומרגישים תקלות בסיסיות במערכות החשמל – אורות הרכב, התנעת הרכב, וכיוצא בזאת – כל אלה עשויים להוות סממנים מקדימים לכך שהמצבר ברכב שלנו עתידים להיהרס.

שירותי מצבר עד הבית מה היתרונות?

בעיקרון, אם אתם נמצאים במצב שבו אתם רוצים להתניע את הרכב שלכם ולהגיע לאנשו, לא משנה לאן ולא משנה כמה אתם ממהרים, והאוטו לא מתניע, סביר מאוד להניח שזה בגלל המצבר. במקרה כזה, אחד הפתרונות היותר יעילים הוא להיעזר במה שנקרא ”מצבר עד הבית“, שירות של חברה המגיעה עד למיקום המדוייק בו אתם והרכב שלכם תקועים. תוך זמן קצר, המצבר הישן והתקול יוחלף במצבר חדש. כך למעשה, אתם יכולים להמשיך את היום שלכם בידיוק בנקודה שבה הוא נעצר, בלי לפנות לגרר ובלי להיעזר בשירותי מוסך. יכול מאוד להיות שלא רק שאתם חוסכים זמן יקר מאוד, אלא גם חוסכים כסף. לכן, אם אתם במצב שבו הרכב שלכם תקוע ואתם לא בטוחים מה לעשות, שווה לכם לשקול את השירות הזה שנקרא מצבר עד הבית בחיוב.

שיתוף:

Twitter
Telegram
WhatsApp
נגישות