דלקות עור סוגים

העור בגוף האדם, הוא האיבר הגדול ביותר בגוף שלנו ביחס לגודלם של איברים אחרים בגוף האדם. מחלות או דלקות עור שונות שעשויות להופיע בעור שלנו, זאת לדוגמת – פסוריאזיס, אסתמה של העור, סבוריאה, וכדומה, הן מחלות עור שעשויות להיות לא נעימות כלל, ולהשפיע על הנראות החיצונית של העור שלנו – דבר שעשוי לגרום למבוכה רבה אצל אלו שסובלים מכך. כך תדעו יותר ותוכלו להתמודד בצורה טובה יותר עם מחלות העור השונות.

אטופיק דרמטיטיס/ אסתמה של העור

אסתמה של העור, או כפי שהיא עשויה להיקרא – אטופיק דרמטיטיס אצל ילדים, היא מחלה דלקתית כרונית של העור, שניכרת בדרך כלל על ידי תגובה חריגה של העור. אסתמה של העור נובעת בדרך כלל בגלל הפרעה של מערכת החיסון, בשל גורמים גנטיים שונים, ובנוסף, בגלל חשיפה לגורמים סביבתיים. מחלה זו מתבטאת בדלקת המופיעה בעור, יושב ניכר בעור שלנו, וגירודים קשים.

אבעבועות רוח

אבעבועות רוח, היא מעשה מחלה זיהומית, אשר משתייכת בסופו של דבר למשפחה של וירוסי ההרפס אבעבועות רוח מתבטאת דרך פריחה שנוצרת בעור, והופעה של שלפוחיות גדולות על העור, זאת לצד חום גוף גבוה שמצטרף לתסמינים האחרים. לרוב, הפריחה המאפיינת את אבעבועת הרוח, מופיעה לראשונה בקרקפת, ולאט לאט, היא צפויה להתפשט לכל הגוף שלנו. מחלה זו יכול ועשויה לגרור סיבוכים רפואיים, כמו למשל – דלקת ריאות, דלקת קרום המוח, ועוד נוספים.

אמפטיגו (סעפת)

אמפטיגו, או כפי שהיא נקראת בשפה העברית – סעפת, מהווה למעשה זיהום עורי שנפוץ מאוד בקרב אנשים רבים. מדובר על זיהום חיידקי מדבק ביותר, ואחד הזיהומים הנפוצים ביותר בקרב ילדים רבים. מחלה זו, עשויה להופיע גם אצל מבוגרים. הטיפול בסעפת מתבצע באמצעות מתן תרופות אנטיביוטיות, והוא יכול במקרים רבים להסתבך ולהוביל להופעת גלדים עבים וחמורים על העור שלנו.

מה עושים במצבים של דלקות עור?

בעיקרון, שמופיעים תסמינים בעור שלנו, הדבר הנכון ביותר הוא לגשת לרופא עור מומחה. ניתן לגשת לרופא עור דרך קופת החולים בה אתם חברים, רק שפעמים רבות ההמתנה הינה ארוכה, או לחילופין לבחור ברופא עור פרטי. עוד דבר שאפשר לעשות במידה והבעיות והדלקות בעור חוזרות על עצמן שוב ושוב, הוא לפנות לפתרון מתחום הרפואה המשלימה ו/או האלטרנטיבית, שכן יש מגוון שיטות המסייעות לטיפול בבעיות עור כמו נטילת צמחי מרפא ופורמולות איכותיות, דיקור המסייע לאזן את הגוף וגם את הנפש, טיפול באמצעות פרחי באך ועוד. בנוסף, חשוב מאוד להכיר בכך כי פעמים רבות בעיות בעור נוצרות כתוצאה ממתח רב נפשי ולכן אם נלמד לנשום, לעצור ולקחת הפסקות מחיי היום יום וננסה לנהל אורח חיים פחות מתוח ולחוץ, יותר מאוזן, יכול מאוד להיות שנצליח להיפטר מרוב בעיות העור שלנו.

שיתוף:

Twitter
Telegram
WhatsApp
נגישות