באילו מקרים כדאי לפנות לייעוץ אורולוג?

מהו אורולוג ובאילו מקרים עלינו ללכת להתייעץ עם אדם כזה?

לכל דבר בחיים יש את הזמן הנכון עבורו, וכמו כך, ללכת לטיפול ולבדיקה אצל אורולוג בעל ניסיון ומומחה אינה בחירה יום יומית, שכן אורולוג הינה רופא מומחה אליו תלכו רק בעת צורך חשוב ובלעדי. תחום האורולוגיה, הוא תחום רפואי ומקצוע אשר מתמקדים במערכת בגוף של רבייה ושתן, אצל גברים לעומת נשים,

מדובר על מערכת אחת מחוברת וסגורה. רופאים בעלי התמחות באורולוגיה הינם רופאים אורולוגיים שעברו התמחות בתוך תחום ספציפי, אך הם יכולים להמשיך את ההתמחות שלם אל התמחויות קטנות יותר אשר מכילות בין היתר – ניתוח באמצעים מתקדמים, אורולוגים אשר מתמחים בטיפול בילדים, ועוד.

כיצד חשוב לבחור את הרופא כאשר עליי ללכת לרופא מתחום האורולוגיה?

עליכם לזכור – על אף שניתן להגדיר את כל התחום הנ"ל תחת ההגדרה של אורולוגיה, חשוב לציין ולהדגיש כי מדובר בתחום מורכב אשר כולל תחתיו התמחויות שונות, ורופאים שונים ומגוונים. וכמו כן, עליכם לברר טרם בחירת האורולוג כי מדובר ברופא אשר מתאים לצרכים שעבורם אני הולך לטיפול רפואי. לדוגמה – דם בשתן אצל ילד בגיל 8, יגרור טיפול רפואי אצל אורולוג ילדים, זאת לעומת אדם מבוגר עם תסמינים דומים, אשר יהיה זקוק לטיפול של אורולוג אשר מתמחה בטיפול במבוגרים, ולא בילדים.

 

זכרו – על אף העבודה שישנה חפיפה בין תחומי העיסוק של האורולוגים השונים, והבעיות אשר מובילות את האנשים השונים אל עבר טיפול אצל אורולוג מומחה הינם גם זהים, עדיין בעיות אלה אינן זהות במדויק ודורשות טיפולים שונים אצל אורולוגים מומחים שונים ומגוונים.

עבור איזה טיפולים תוכלו ללכת לטיפול אצל רופא אורולוג מומחה?

  • טיפול ובדיקה של אשך טמיר בילדים – מדובר במום או פגם נפוצים אצל בנים זכרים רבים. מדובר על מצב שבו האשך של אותו הדבר לא מסיים את התהליך של תזוזה ומעבר ממעמקי הבטן אל עבר שק האשים, ובעצם עלינו לסייע לאשך להגיע למקום הרצוי שלו, זה על מנת להבטיח שלא יהיו פגיעות עתידיות א סיבוכים בפוריות אצל אותם זכרים.
  • טיפולים של הערמונית – סעיף זה יכול לדבר על מצב שבו הערמונית אצל הגבר הינה מוגדלת, כלומר פרוסטטה, במצבים של קושי והגבלה בהוצאת שתן, מקרים של סרטן במקום של השלפוחית, ומקרים נוספים דומים. האורולוג נחפש למקרים השונים הנ"ל במערכת המיניות, ותסמינים ובעיות רפואיות אלה נפוצות יותר אצל מבוגרים מאשר אצל ילדים ובני נוער.
  • וריקוצל – מדובר בבעיה רפואית אשר לא מאופיינת אצל מבוגרים, וגם לא אצל ילדים, אלא מדובר בבעיה רפואית אצל בני נוער בגיל ההתבגרות. טיפול זה יכול לשפר את ספירת וכמות הזרע אצל האדם אשר סובל ממחלה זו.

איך בוחרים?

הדבר הכי חשוב בהיותנו בוחרים אורולוג הוא קודם כל לפנות למומחה בהתאם לבעיה ממנה אנחנו סובלים. כמובן, שאם אתם פונים לאורולוג בשל מעקב שגרתי ולא יודעים עדיין האם בכלל יש בעיה, אז כל אורולוג יכול להפנות אתכם לבדיקות הנדרשות לביצוע כמו בדיקות דם, בדיקת PSA וכדומה. תמיד תוכלו להיעזר באנשים שאתם מכירים, לבדוק דרך קבוצות בווטצ’אפ בהן ההמלצות הינם טובות ומועילות, להתקשר לקבוצות בפייסבוק הקשורות לרפואה ואפילו לחפש בגוגל אורולוג מומלץ. בחנו קריטריונים כמו האם האורולוג מקבל בקופת החולים בה אתם חברים או שאתם צריכים לגשת אליו באופן פרטני. בנוסף, נסו לקבוע תור, בדקו האם הרופא זמין וגם זמין עבורכם לשאלות.

שיתוף:

Twitter
Telegram
WhatsApp
נגישות