עלייה בטיפולי בוטוקס לגברים: שרברבים ומנהלי עסקים מבקשים את המראה של ידוענים הוליוודיים

 

גברים, בדיוק כמו נשים, אינם מודים בקלות שהם עוברים טיפולי בוטוקס, ואם הם כן מודים, הם מספרים סיפורים מפחידים על צרכים רפואיים הכרחיים שגרמו להם לעבור את ההליך. אך תהיה אשר תהיה הסיבה, העובדה היא שהיום, יותר מתמיד, טיפול קוסמטי זה לא נועד לנשים בלבד.

עולם הרפואה מפרט את אחת הסיבות העיקריות לעלייה זו: הכלכלה. גברים סבורים כי מראה צעיר ובריא יכול לשפר את סיכויי הקריירה שלהם, במיוחד בענפים בהם צוות העובדים מורכב מאנשים צעירים, כגון תחום הפרסום. לגברים שמגיעים לראיונות עבודה, כשהם נראים צעירים ואנרגטיים, יש יתרון.

מנתחים פלסטיים, שעוברים טיפולי בוטוקס בעצמם באופן קבוע, מדווחים כי העלייה במטופלים גבריים נעוצה גם בשיעורי הגירושין הגבוהים, הגורמים ליותר גברים להיות מוכנים לעשות כל דבר על מנת לשפר את סיכוייהם בעולם הפנויים והפנויות.

 

 

טיפולי בוטוקס מגבירים את הביטחון העצמי ומצב הרוח, וגם מחקרים שמדווחים על ניסויים קליניים מוכיחים את השפעות הטיפולים על מצב הרוח. מחקר בריטי שפורסם בכתב העת של קוסמטיקה דרמטולוגית, הוכיח כי טיפולי בוטוקס בקרב גברים מוביל להפחתה בתחושות השליליות שלהם. תוצאות טיפולי הבוטוקס, כשהם מבוצעים באופן הנכון, מעניקים מצח רענן ופנים חסרות קמטים. אך אם מבצעים את הטיפולים באופן שאינו אחראי, התוצאות עלולות להיות הרסניות.

יש חתיך הוליוודי אחד, בשם ג'ורג' קלוני, שאינו סובל משום בעיה החובקת גיל. אין לו שום קמטים ישנים והוא אינו סובל מהבעה מרושעת במקצת. הוא משתמש בתרופה המשתקת את היכולת הטבעית של הפנים לקמט את המצח. וכשאתה לא זועף, אתה מחייך.

בעוד שמיסטיקנים טוענים כי ההערכה העצמית של אדם חזקה יותר מפגמי גוף כגון קמטים, פסיכולוגים סבורים כי ההיפך הוא הנכון. ההערכה העצמית שלנו הופכת להיות שבירה יותר, ככל שפגמי הגוף שלנו מתרבים, והדימוי העצמי שלנו מושפע בהתאם.

עשר שנים חלפו מאז שאישר ה-FDA את טיפולי הבוטוקס הראשונים להחלקת קמטים, ומאז הם פרצו לעולם בפופולאריות הולכת וגוברת, למרות מחיריהם הגבוהים ולמרות שיש צורך לשוב על הטיפול מידי ארבעה חודשים עד חצי שנה.

מהו בוטוקס

זהו אחד מהשמות המסחריים הרבים לבוטולינום טוקסין. בוטוקס משמש לטיפול במיגרנה, התכווצויות שרירים, הזעה, אצירת שתן, דליפת שתן והחלקת קמטים. לטיפול בקמטים בעור, מוזרקות כמויות זעירות כדי לחסום דחפים עצביים, התכווצות שרירים ולעצור באופן זמני את ריכוך קווי הזעף. הטיפול אורך בערך רבע שעה ולאחר שבוע ניתן להבחין בתוצאות.

הרופא משתמש במחט קטנה מאוד, המוחדרת בסבב של שלושה עד 15 זריקות זעירות לתו העור, המותירות סימנים אדומים זעירים במשך כחצי שעה, אך המטופל יכול לשוב מיד לפעילות היומיומית שלו. תופעות הלוואי השכיחות ביותר הן שטפי דם. תופעות לוואי אחרות כוללות כאבי ראש, דלקות בדרכי הנשימה, תסמונת שפעת, צניחת עפעפיים, בחילות והפרעות בעיכול. אך כל עוד המטופלים אינם אובססיביים לגבי הטיפול, ואינם מבצעים טיפולי בוטוקס לעיתים קרובות ובכמות העוברת את ההמלצות הרפואיות, תופעות הלוואי הן קטנות ונדירות.

 

אולי יעניין אותך גם:

טיפולי בריאות מינית

הזרקות בוטוקס

נגישות