גמילה מחומרים ממכרים – איך זה עובד?

התמכרות – מהווה התנהגות לא שגרתית ולא בריאה, אשר הופכת עם הזמן הופכת להתנהגות אובססיבית כלפי חומר, או דבר מסוים. בסופו של דבר, לאחר שההתמכרות הפכה להיות אובססיבית, היא הופכת כמובן להיות חלק בלתי נפרד משגרת חייו של האדם שסובל ממנה, והיא משתלטת ומשפיעה לרעה על אלמנטים רבים בחיים שלו. אנשים שמחזיקים בהתמכרויות כאלה ואחרות, מעידים על כך שבעקבות ההתמכרות שהם חווים, הם מתמודדים עם קשיים רבים במהלך החיים, קשרים שמשפיעים על מקום עבודתם, על הזוגיות שלהם, וכיוצא בזאת. בשורות הקרובות, נדון על גמילה מחומרים ממכרים, ונבין כיצד זה עובד, וכיצד ניתן להגיע להישגים בגמילה מהתמכרות.

כיצד ניתן להגדיר גמילה מהתמכרות?

אפשר להגדיר למעשה גמילה מהתמכרות, בתור הפסקה וסיום של צורת התנהגות בלתי נשלטת, כזו שמשפיעה על החיים של האדם שסובל ממנה בצורה שלילית לרוב. גמילה, יכולה להתרחש גם בצורה כפויה, כלומר ללא הסכמתו של האדם שמכור, אך גם מתוך רצון עצמי של אותו האדם. המטרה של תהליך הגמילה מהתמכרויות – הוא לייצר הפסקה של התלות שנוצרה אצל אותו האדם שסובל מההתמכרות, דבר שמאפשר למעשה המשך תקין ושגרתי של אורח החיים שלו. גמילה מהתמכרות, יכולה לקחת מספר שנים או מספר חודשים, ואין זמן מוגדר לכל גמילה שקיימת מהתמכרות. מידע נוסף על גמילה מהתמכרויות ניתן למצוא תחת כתובת האינטרנט הבאה – anrclinic.co.il. חשוב להבין כי התמכרות לחומרים ממכרים כמו תרופות, אלכוהול או סמים פוגעת בבריאות שלנו, גם בהיבט הפיזי, וגם בהיבט הרגשי. החומרים האלה גורמים לאינספור בעיות אחרות ולמרות שהם כביכול מפחיתים את הכאב לעתים אפילו מעלימים אותו לחלוטין, עדיין בטווח הרחוק, הנזק שהם גורמים לגוף שלנו הוא הרסני. מדובר בחומרים כימיים שמשבשים תהליכים רבים בגוף לרבות תהליכים הורמונליים, תהליכים ביוכימיים וביולוגיים. לכן, אם אתם לוקחים חומרים ממכרים על בסיס קבוע, מומלץ לברר על גמילה.

גמילה מהתמכרות – כיצד גמילה מהתמכרות עובדת?

למעשה, אין תשובה חד משמעית וברורה לשאלה זו, שכן, גמילה מהתמכרות היא דבר אינדיבידואלי, אשר משתנה בין כל התמכרות לחומר מסוים, ובין כל שיטת גמילה. כל מכון לגמילה מהתמכרויות, מחזיק בשיטה טיפה שונה לגמילה מסוגי התמכרויות שונות, ולא ניתן למדוד את רמת ההצלחה של כל שיטה במדויק. יחד עם זאת יש שיטה מעולה המסייעת להתמכרות ממשככי כאבים שמוכיחה את עצמה פעם אחר פעם. לשיטה זו קוראים ANR והיא מתבצעת בקליניקה ייחודית המתמחה בגמילה מהסוג הזה. בתהליך הגמילה הנחשב לממוקד, יעיל ומקצועי המטופל נמצא תחת הרדמה מלאה ובעצם במהלך הטיפול משחררים את החומרים הממכרים מהקולטנים במוח. כמובן ששיטה זו לא מתאימה לכל אחד ויש לבדוק התאמה לפני שמתחייבים לתהליך. יש שיטות נוספות לגמילה, חלק בתהליכים ארוכים יותר, חלקם בתהליכים טבעיים.

שיתוף:

Twitter
Telegram
WhatsApp
נגישות