שליטה בכעסים

לכל אדם יש את הדרך האישית והייחודית שלו שבה הוא מתמודד כאשר הוא כועס. יש דרגות שונות של כעס או תחושה של עצבים ולכל אחת מהתחושות האלה יכולות להיות לא מעט דרכים לבוא לידי ביטוי חיצוני. יש מי שהפנים שלו מאדימות והדופק שלו עולה, יש מי שמיד מתחיל לצעוק או חלילה לנהוג באלימות פיזית ויש אנשים שממש עלולים לפגוע במי שנמצא לידם כאשר הם כועסים. בשנים האחרונות מאד נפוץ ומקובל לחפש פתרונות לדרכים קיצוניות של ביטויי כעס, גם על מנת להימנע ממצבים של אלימות פיזית וגם כמובן מתוך מחשבה שהכעסים גורמים לנזק נפשי ורגשי לאותו אדם. כאשר מצליחים לשלוט בכעס ובדרך הביטוי שלו יש כאן הרבה יותר מאשר רק שליטה בכעסים אלא גם לימוד עצמי על האופן שבו אדם יכול לשלוט במנגנוני שנראים לו טבעיים אך בעצם הוא יכול לבחור איך הם יבואו לידי ביטוי.

 

איך שולטים בכעס?

חשוב להבין שעל מנת ללמוד לשלוט בכעסים צריך קודם כל להבין שיש כאן בעיה ושבכעס יכול להשפיע על מערכות יחסים או לפגוע באנשים שיש איתם אינטראקציה שגרתית במהלך היומיום. בהחלט יש מקרים שבהם אותו אדם כלל לא מצליח לשלוט בעצמו ולכן התגובות שלו תהיינה קשות, שלא לומר קיצוניות. כיום ישנן לא מעט סדנאות אשר עוסקות בשליטה בכעס ובדרך הטובה והנכונה ביותר עבור כל אדם למצוא את הדרך להתמודד עם כעס, להכיל אותו ולהרגיע את עצמו בצורה מבוקרת ונכונה. דבר נוסף הוא מודעות והקשבה לגוף פנימה, מה שאפשר להשיג בעזרת רקיחה אישית ומותאמת של פרחי באך. בשנים האחרונות יש מודעות הולכת וגוברת לטיפולים בפרחים אלה, או בעצם בתמציות שלהם וכאשר הרקיחה מתאימה בדיוק עבור מטופל מסוים לאחר אבחון מדויק של התופעות שהוא סובל מהם – אין ספק שהיא תיטיב עימו ויהיה לו קל יותר להתמודד עם התחושות שיש לו בעת פרץ של כעס. עוד מידע על טיפול בעזרת פרחי באך תוכלו למצוא באתר azo.co.il.

 

החשיבות של שליטה נכונה בכעסים

חשוב מאד לשים לב אם יש בסביבה אדם שמתפרץ בעת כעס או שלא מצליח לשלוט בעצמו עד לרמה של סכנה למי שנמצא בסביבתו. כיום יש מגוון דרכים שבהן אפשר לעזור לו להתגבר על הבעיה וכאשר הוא ימצא את הדרך שנוחה ומתאימה לו – אין ספק שהמצב שלו יהיה הרבה יותר טוב. דבר נוסף ולא פחות חשוב הוא שצריך להיות רצון מצדו ואי אפשר יהיה להכריח אותו לעשות שום דבר אם הוא לא נכון לכך ויש לו את הרצון הפנימי לעשות שינוי. בנוסף לכל זה יש חשיבות לתמיכה שנותנים לו ולהכלה, שכן התהליך לא יהיה פשוט וגם לתמציות של הפרחים צריך לאפשר א זמן הפעולה הנדרש להן.

שיתוף:

Twitter
Telegram
WhatsApp
נגישות