ענתיקות מהם והאם הם באמת שווים לנו משהו?

 כולנו מכירים את הסיטואציה הבאה – הבית הופך להיות מלא בחפצים עד לרמה שלא רואים את הרצפה. אמא, או סבתא, מסרבות בתוקף להיפרד ממוצרי ישנים שנמצאים אצלם בבית ללא כל שימוש. ובאמת, תופעה שנקראת אגרנות, היא תופעה מוכרת למדי, ומאופיינת אצל אנשים שלא מצליחים להיפתר מחפצים וממוצרים שונים. אולם, יכול להיות שאותם החפצים שיושבים אצלכם בבית ללא כל שימוש, שווים סכום כסף מסוים, ולעתים כאמור מדובר על סכום כספי לא קטן. ענתיקות הפכו להיות במרוצת השנים לדבר פופולארי מאוד. אנשים רבים טוענים כי – הישן הפך להיות לדבר החדש, וכיום, יותר ויותר אנשים מביעים עניין במוצרי ענתיקות למיניהם. בשורות הקרובות, נלמד עוד על המושג הזה, וננסה להבין – האם הפריטים העתיקים שיושבים אצלנו בבית עשויים להיות שווים משהו?

בתור התחלה -מה היא ההגדרה לענתיקה?

על פי ההגדרה הבסיסית והפשוטה ביותר, ענתיקות נחשבות לכל מוצר ישן מבחינה היסטורית, ובעל ערך מוסף מאידך. על פי ההגדרה הרצינית והעמוקה יותר, ענתיקות מוגדרות בתור מוצרים אשר יוצרו לפני שנת 1700 לספירה. ענתיקות, יכולים להיות חפצים רבים מחיי היום שלנו, זאת לדוגמת – כלי מטבח ותיקים, ריהוט ישן, תכשיטים, כרזות, זהב עתיק, כוסות, פרטי יהדות, וכיוצא בזאת. הביקוש הגבוה של פריטים אלה כיום, מביא לכך שלמוצרים העתיקים שלכם יכול להיות ערך מוסף של ממש.

האם המוצרים העתיקים שלי בבית שווים משהו?

כדי לענות על השאלה הזו, יהיה עליכם להשתמש בשירותיו של סוחר ענתיקות מומחה. סוחר ענתיקות, הוא אדם שמחזיק בידע המקצועי על מנת שיוכל להעריך שווי של מוצרים עתיקים. לאחר שיגיע לביתכם, ויבחן את המוצרים העתיקים השונים שקיימים בידכם, הוא יוכל לתת הערכת מחיר לגבי שווי הענתיקות שנמצאות בידכם.

האם כדאי לאסוף אותם?

שאלה זו בעצם מתחלקת לשניים. החלק הראשון קשור להאם ענתיקות הן חלק בלתי נפרד מתחומי העניין שלכם. במידה וכן, אין ספק כי איסוף של פריטים אלה יכול להעניק לכם המון בהיבט האישי, להוסיף רובד עיצובי לבית שלכם ולהיות סוג של תחביב עבורכם, שכן יש קהילה שלמה וגדולה סביב התחום הזה. החלק השני קשור להאם אתם מעוניינים להרוויח כסף מכל הנושא הזה. כלומר, אם תתחילו לאסוף ענתיקות ששוות כסף או לשמור אותם אצלכם ותוך כמה שנים הן יצברו סוג של ערך, אין ספק כי התשובה לשאלה הזו היא חיובית. כעת, כל שנותר לכם הוא בעצם להבין מאיפה להתחיל, איזה סוג של ענתיקות אתם רוצים לרכוש, איך אתם רוצים לאסוף את הפריטים, באיזה אופן, למשך כמה זמן, מאיפה לבצע את הרכישות שלכם וכדומה. תוכלו לקבל על הנושא הזה המון מידע ברשת האינטרנט וברשתות החברתיות.

שיתוף:

Twitter
Telegram
WhatsApp
נגישות