השתלת שיניים בזאלית – למי היא מתאימה?

אנשים רבים, גברים ונשים כאחד בטווחי גילאים שונים מבצעים השתלת שיניים מסיבות רבות, חלקן רפואיות, חלקן אסתטיות ואצל חלק מהמטופלים מדובר בשילוב של סיבות וגורמים. מדובר בפרוצדורה רפואית שאם בעבר הייתה מורכבת ולוקחת זמן רוב, היום בעזרת אמצעים טכנולוגיים מתקדמים, התקצרה משמעותית והפכה פחות מסובכת ומורכבת. יחד עם זאת, קיימים מצבים בהם קיים מחסור בעצם באזור הלסת, מה שמחייב לשנות את ההליך ולבצע השתלת שיניים בזאלית. השתלה זו מתאימה למטופלים עם מחסור בעצם. באתר drzelig.co.il תוכלו לקרוא מידע נוסף על השתלות שיניים.

 

מדוע חשובות העצמות באזור הלסת?

השינים שלנו מחוברות לעצם הלסת, גם בחלק התחתון וגם בחלק העליון. העצם בצורה של פרסה והיא עוברת לאורך כל הלסת, והיא למעשה הבסיס האיתן עבור תהליך צמיחת השיניים ושמירה על בריאותן לאורך השנים. כדי להשתיל שיניים, חייבים לקבע את השתלים לפה וכאשר יש מחסור בעצם, לא ניתן לבצע את ההשתלה בצורה רגילה. השיטה הבזאלית פותחה לפני עשרים שנה על ידי פרופסור בשם ז‘ראר סקורטצ‘י שהוא נשיא הארגון העולמי בתחום של השתלות שיניים. עם השנים השיטה עברה שיפצורים וחידושים רבים. שיטה זו מאפשרת להבריג בורג לתוך עצמות הלסת, מה שמאפשר תמיכה. העצמות המרכזיות לא נעלמות כמו העצמות המקוריות ואז ההשתלה מחזיקה מעמד לאורך השנים.

 

איך השתלת שיניים בזאלית מתבצעת בפועל?

מדובר באחד ההליכים הכי מהירים שקיימים בתחום של רפואת שיניים בכלל והשתלות שיניים בפרט. את ההליך כולו מבצעים הרופאים המתמחים בהשתלות מהסוג הזה ביום אחד בלבד. לפני הניתוח, מתכנן המומחה את התהליך בצורה וירטואלית, באמצעות תוכנת מחשב תלת מימדית. בזמן הניתוח, מטשטשים את המטופל, כלומר מדובר בהרדמה מקומית בלבד. עושים שימוש בחומר המוזרק, כלומר המטופל לא יחוש כאב אבל הוא יהיה ער לגמרי. לאחרי מכן, המומחה עושי שימוש בשתלי דיסק אותם הוא מעגן לעצמות של הלסתות. ההשתלות עצמן מבוצעות בכל מיני אזורים בלסת. ההשתלה יכולה להתבצע בלסת התחתונה, העליונה או בשתיהן. את ההשתלה פורס המומחה על שמונה שתלים לאורכה של כל הלסת ואז נוצר פיזור טוב ונוח. לאחר כמה שעות, המטופל יכול להשתחרר לביתו. את השיניים הקבועות, כלומר השתלים מכינים במעבדה מיוחדת תוך מספר ימים בודדים.

 

מהם היתרונות של תהליך זה?

  1. חוסך המון טיפולים אחרים שיגרמו למטופל לסבל, כאב ובזבוז כסף רב
  2. התוצאה מדהימה
  3. השתלים המכונים שתלי דיסק נחשבים לחזקים ויציבים מאוד, בשונה משתלים רגילים שפעמים רבות אינם מחזיקים מעמד
  4. העצמות הבזאליות לא נעלמות כמו שקורה הרבה פעמים עם העצמות הטבעיות שלנו
  5. תהליך שחוסך כאב רב ומכיל פחות סיכונים בהשוואה לתהליכים אחרים

 

לסיכום, השתלה בזאלית נחשבת להליך בטוח ויעיל, כל שנותר לכם הוא לבחון את הנושא לעומק ולבחור מומחה.

שיתוף:

Twitter
Telegram
WhatsApp
נגישות