צמיג לרכב – איך בוחרים את הצמיג האידיאלי?

אחת הסוגיות הכי גדולות שמעסיקות אנשים רבים שמחזיקים בכלי רכב פרטי, זה הסוגייה – איך נדע לבחור צמיג לרכב שהוא אידיאלי לכלי הרכב שלנו. בשורה התחתונה ביותר – כאשר מדובר על צמיגים לרכב הגודל כן קובע. בחירה של צמיג לרכב אשר מתאים לאותו הרכב מבחינת הגודל, היא בחירה קריטית למדי אשר עשויה להשפיע על דברים רבים לרבות – יעילות הרכב, ביטחון הנסיעה ברכב, נוחות נסיעה, והחשוב מכולם – חיסכון בדלק בצורה משמעותית. בשורות הקרובות, ריכזנו לכם מידע בלעדי שינסה לסייע לכם להבין אחת ולתמיד – כיצד נדע לבחור את הצמיג הכי אידיאלי לכלי הרכב שלנו. קריאה נעימה!

כיצד נדע איזה גודל של צמיג כדאי לבחור?

כשמדובר על צמיגים לרכב, אזי שאנחנו צריכים לוודא שהצמיגים שאנחנו רוכשים עונים על שלושה דברים חשובים – התאמה למשקל כלי הרכב, מהירותו המרבית של הרכב, וכמו כן, התאמה לגודל של הרכב. הגודל של הצמיג, הוא גודל אשר נמדד על ידי סדרה של אותיות ושל מספרים, כך שבראש ובראשונה – כדאי לנו לבדוק מה הוא הגודל המתאים לכלי הרכב שלנו, דבר שאפשר למצוא אפילו על גבי הגלגלים עצמם. תוכלו למצוא את הגודל האידיאלי של צמיגי הרכב שלכם במקומות הבאים בנוסף – דלת הנהג, רישיון הרכב, ובספר הרכב שמגיע יחד איתו. תוכלו לבדוק בחנויות שמוכרות מצבר עד הבית לגבי משלוח עד הבית של גלגלים.

לא לזלזל בבחירת הגלגל

אנשים רבים נוטים לזלזל ולא להעמיק בבחירת גלגלים לרכב. חשוב לדעת – התקנה של גלגלים לא נכונים לרכב יכולה ועשויה להוביל להשלכות חמורות מאוד, ולנזקים גדולים לכלי הרכב שלנו, כאלה שעשויים לעלות לנו לא מעט כסף ולגרום לנו לכאב ראש גדול גם כן.

טיפים לבחירת צמיג לרכב?

בעיקרון, בהיותנו בוחרים צמיג לרכב שלנו, אנחנו צריכים לשים דגש כאמור על גודל הצמיגים, על משקל הכלי עליו אנו נוהגים וכמובן להתאים לרמת המהירות המירבית של הרכב. כל הדרישות הללו מופיעות בכל ספרי הרכבים של כל היצרניות. אנו ממליצים לכם לבחור צמיגים שייצרו אותם בהתאם לתקנים האירופאיים הקבועים וכך גם תדעו לגבי הצמיגים מידע נוסף כמו למשל עד כמה האחיזה שלו טובה כאשר הכביש רטוב, תדעו גם את רמת היעילות והחיסכון של הצמיגים בדלק ודירוגים נוספים. חשוב שהבחירה תיעשה לפי תקנים אירופאיים עדכניים.

מה לגבי רכבי פנאי?

במידה ומדובר ברכב שאמור לנסוע אך ורק על הכביש, מומלץ לוודא כי האותיות HT קיימות. מדובר למעשה ראשי תיבות של המילים – Highway Terrain ובעברית תנאים לכביש מהיר. לעומת זאת, במידה וכלי הרכב עליו אתם נוהגים מיועד לנסיעה בשטח או על נסיעה על אספלט, חשוב לשים לב לאותיות AT, כלומר All Terrain- כל תנאי השטח. אם מדובר בכלי רכב שנוסע אך ורק בשטח, שימו דגש על האותיות MT כלומר תנאי בוץ – Mud Terrain.

שיתוף:

Twitter
Telegram
WhatsApp
נגישות