כתרים בשיניים

כתר בשיניים הוא שם כולל לכמה וכמה אביזרים שניתן כיום להיעזר בהם על מנת לבצע פעולות בחלל הפה והשיניים הן על מנת לשפר את המראה החזותי (כלומר לבצע פעולה משיקולים אסתטיים) והם על מנת לטפל בבעיה בריאותית שהתגלתה בשן זו או אחרת. אמנם השם עצמו מבלבל והוא נמצא בשימוש גם כאשר אין מדובר בכתרים של ממש אך חשוב לדעת על האפשרויות הרבות והמגוונות לבצע פעולות בפה ובשיניים וכך להחזיר לחלל הפה את הבריאות שאבדה או את היופי שאט אט נעלם. כאשר מדברים על כתרים בשיניים יש כאלה שמתכוונים לאמצעי יישור שיניים, יש כאלה שמתכוונים לחלק העליון שמוברג לשתל ויש כאלה שאפילו מתכוונים למה שסותם חור בשן. ברגע שמבינים לעומק את המהות אשר לשמה מלכתחילה מתקינים את הכתרים – קל יותר להבין איך להתייחס אליהם וכמובן להבין מה התפקיד שלהם.

 

מה צריך לדעת על רופא שמתקין כתרים בשיניים?

ללא קשר למהות עצמה אשר בגינה יוחלט להתקין כתרים בשיניים של מטופל זה או אחר – חשוב להבין שמדובר בפעולה רפואית מורכבת ולכן צריך לבחור ברופא מנוסה, מקצועי ומיומן שיידע להתאים לכל מטופל בדיוק את הטיפול שיהיה הכי נכון ומתאים לו. ד"ר זליג רופא שיניים בירושלים מנהל מרפאה רב תחומית שאפשר להגיע אליה ולהיות מטופלים על ידי כמה מומחים בתחום מרפואת השיניים וחלל הפה וכך לקבל מענה הולם ומקיף לכל עניין ולכל בעיה. יש נוחות רבה בהגעה למרפאה אחת לצורך קבלת ייעוץ וחוות דעת מכמה אנשי מקצוע ולכן יש חשיבות לבחירה במרפאה שכזאת. כאשר אין בנמצא איש מקצוע שישלים עבור המטופל את נקודת המבט המקצועית הדרושה תהיה זו טרחה רבה עבור המטופל לקבוע תור מחדש במרפאה אחרת ולהתחיל את התהליך מחדש. מכאן שנוח יותר שיש במרפאה אחת את כל אנשי המקצוע הדרושים שיציעו את כל הטיפולים המתאימים.

 

הטכנולוגיה המתקדמת של כתרים בשיניים

בזכות טכנולוגיות חדשות וחדישות הכתרים אכן יכולים לתת מענה במגוון רחב של מצבים או סיטואציות רפואיות ולא בכדי רופאי שיניים מקצועיים, מיומנים ומנוסים מציעים אותם להרבה מאד מטופלים כיום. ברגע שמבינים את היתרונות הרבים של הכתרים ואת ההתקדמות שחלה בפיתוח שלהם אפשר גם להבין את הנושא של התאמה אישית של השתלים ושל הטיפול עצמו על פי הסיטואציה האישית של כל מטופל ומטופל. רפואת השיניים מתקדמת כל הזמן ופעולות שלא היו אפשריות בעבר תהיינה אפשריות כיום וההתפתחות של הכתרים היא רק דוגמה אחת לכך. מטופלים רבים מדווחים שהמצב שלהם השתפר פלאים בזכות השימוש בכתרים במגוון מצבים או בעיות שנפתרות בצורה הרבה יותר קל ועם הרבה פחות סבל או חוסר נוחות.

שיתוף:

Twitter
Telegram
WhatsApp
נגישות