התמכרות להרואין

אחד הסמים הממכרים ביותר הוא הרואין – חומר אופיואידי חצי-סינתטי שהפעולה הרצויה שלו היא שיכוך כאבים. אך צריכה בלתי מבוקרת שלו והתמכרות טומנים בחובם נזק רב משמעות. העובדה שכאשר צורכים את החומר הגוף חש כמיהה עוצמתית מאוד, כזו שקשה לאדם לעצור מולה ולמנוע את עצמו מצריכה נוספת של החומר. מה שמביא למציאות בה אנשים שהתחילו לצרוך הרואין עלולים למצוא את עצמם תוך תקופה קצרה מכורים לחומר, ולא מסוגלים לעצור את הצריכה. למרות שהם מודעים לכך שהחומר מזיק להם והם פוגעים בעצמם.

התמכרות להרואין – מה הפתרון?

בדומה להתמכרויות אחרות, גם בנושא התמכרות להרואין חשוב לדעת שהגמילה קשה ומאתגרת מאוד. אך היא בהחלט אפשרית וניתן לבצע אותה. זאת כמובן בליווי מקצועי ותומך אשר מוביל את האדם המכור בדרך הנכונה והבטוחה ביותר לגמילה מלאה. היות והתמכרות לחומרים מכניסה את האדם שמשתמש בהם למעגל של כמיהה עזה, הוא במרבית המקרים לא מסוגל לעצור בעד עצמו, ולהימנע מנטילה נוספת של החומר. מה שיוצר לו תחושה של צורך מוגבר לחומר, וחוסר יכולת להימנע ממנו. האשליה שהוא חווה היא שהחומר מביא עימו מרפא לגופו.

פורע חוק שזקוק לעזרה

התמכרות להרואין היא תופעה שמאפיינת פורעי חוק. כי צריכת החומרים ומסחר בהם אסורה בתכלית על פי חוק. אך אין זה אומר שאדם שכבר התמכר אינו זקוק לעזרה. אי אפשר להתכחש למצוקה שלו, אי אפשר להתעלם מכך שהוא במצב של חולי וגופו דוחק בו לצרוך שוב ושוב מהחומרים אליהם הוא התרגל. לכן חשוב שנדע כי התמכרות להרואין היא מצב מצוקה שאדם נקלע אליו, הוא זקוק לעזרה מקצועית כדי לצאת ממנה. הוא זקוק לתמיכה, לליווי ולתהליך מובנה ומתוכנן כדי להיחלץ מההתמכרות שלו.

התמכרות להרואין והחיים

אין ספק שהתמכרות לכל חומר שהוא פוגעת באיכות החיים. אמנם בתחילה האדם חווה אשליה שצריכת החומר תביא לו שלווה ואושר. אך הכניסה למעגל ההתמכרות מאמללת את האדם, גורמת לו לאבד את שיקול הדעת שלו לגבי בחירות והחלטות משמעותיות, והוא חווה נזקים במישורים שונים. כמו בנושא השכלה, עבודה, יכולת לנהל חיי משפחה וכדומה.

פנייה אל גורם מקצועי ומומלץ

בכל מה שקשור לנושא התמכרות להרואין, אופיאטים וכל חומר ממכר אחר, חשוב מאוד לדעת כי יש כיום ידע מקצועי נרחב והרבה כלים שיכולים להועיל לאדם בתהליך הגמילה. כי אכן, התהליך מאתגר וקשה מאוד, הגוף ממשיך לזעוק שהוא צריך יותר מכל את החומר שהוא התרגל אליו, והוא רוצה להמשיך לקבל אותו. כאשר הגמילה מלווה באנשי מקצוע, הנגמל יקבל את התמיכה הנחוצה לו, הוא ידע אילו שלבים הוא עומד לעבור בתהליך, ולכן יגדלו הסיכויים שלו לעבור את התהליך בהצלחה, ולהגיע לשלב בו הוא גמול ונקי לחלוטין מהחומרים הרעילים הללו בגופו.

שיתוף:

Twitter
Telegram
WhatsApp
נגישות