איתור קרקעות לבניה

מדינת ישראל נחשבת למדינה קטנה ולמרות זאת יזמים וחברות נדל"ן מצליחים לאתר בה קרקעות פנויות שעליהן אפשר להקים פרויקטים חדשים, בין אם למגורים ובין אם למסחר, עסקים ותעשייה. יש בארץ אי אילו קרקעות שחברות אלה מתוודעות אליהן, משביחות אותן, מבצעות את כל הפעולות הנדרשות מול הגופים הממשלתיים ומחפשות את המשקיעים שבזכות ההשקעות שלהם אפשר יהיה להקים את הפרויקטים המדוברים, מה שלאחר הסיום יקנה להם רווח נאה בנוסף להשקעה שלהם שתוחזר להם. מדי פעם אפשר לראות פרסומים או מודעות על פרויקטים שיוצאים לדרך וזה השלב הבא לאחר שהחברה ביצעה איתור קרקעות לבניה הרלוונטית ואפשר כעת להתחיל לחפש משקיעים.

 

פרויקטים מעניינים שכבר הסתיימו

יש אנשים שמתייחסים בחשדנות למודעות אלה ולכן חשוב מאד להסביר ולתת כדוגמה פרויקטים דומים שכבר הסתיימו כמו למשל הפרויקט של הרובע הצפוני הרצליה. מדובר בקרקעות שלכאורה לא היה בהן שימוש וכעת הן הופשרו ויש תכנון מאד מעניין וחדשני של בניית פרויקט מגורים מתקדם, שכונה של ממש בגימור גבוה וסטנדרט גבוה גם כן. לא מעט אנשים לוטשים עיניהם אל הפרויקט, שכן הוא יהווה דוגמה ומופת לפרויקט יוקרתי, מפואר וחדשני והוא רק דוגמה אחת לתהליך של איתור קרקעות לבניה, קבלת האישורים הנדרשים וביצוע הלכה למעשה של כל התכנונים, קבלת האישורים וכמובן הבנייה עצמה.

 

איתור קרקעות לבניה בתקופה של תנופת בניה

אין ספק שחברות הנדל"ן והיזמות מביאות בשורה גדולה לנושא של קרקעות וקבלת האישורים הנדרשים לבנות עליהן. חשוב לציין שהאישורים ניתנים לאחר בחינה מדוקדקת שאכן אין שום תכנונים חקלאיים לקרקע שעל הפרק וכמובן שאין לה בעלים חוקיים שצריך לקנות אותה מהם. כך עובדת השרשרת שבה איתור הקרקעות הוא השלב הראשון ולאחריו ממשיכים הלאה לגיוס משקיעים, למציאת אנשי המקצוע שיקבלו אישורים לבניה על פי החוק וכמובן שמומלץ להוציא את הפרויקט לפועל כמה שיותר מהר על מנת לסיים תוך פרק זמן קצר ולשווק את הפרויקט למי שעשוי למצוא בו עניין וירצה לעבור להתגורר בו.

שיתוף:

Twitter
Telegram
WhatsApp
נגישות