קרקעות למכירה – כל מה שצריך לדעת לפני שרוכשים קרקע

ממש כמו כל השקעה שנעשה בתחום הנדל“ן, גם כאשר בוחרים להשקיע בקרקע, יש כמה דברים שצריך וכדאי לבדוק, לפני שמקבלים החלטות לכאן או לכאן. בשלב הראשון, יהיה עליכם להבחין בין שני סוגים של קרקעות. הסוג הראשון אלו הן קרקעות שלא זמינות עדיין לבנייה, והסוג השני, קרקעות אותן מוכרים במטרה להתחיל לבנות כמה שיותר מהר. יש המון הבדלים בין שני הסוגים הללו, הבדלים אשר ישפיעו על הערך של השטח, על גובה התשואה להנבה בטווח הרחוק, הליכי הפשרה המשפיעים על רמת הסיכון של השטח ועוד. קרקעות הנמצאות בתהליכי הפשרה דורשות מהיזמים ו/או המשקיעים הרבה מאוד סבלנות, שכן מדובר בהליכים שיכולים לקחת כמה שנים.

באתר myland.co.il תוכלו לקבל מידע נוסף על כדאיות קרקעות למכירה.

 

קרקעות למכירה שעדיין לא הופשרו

כל קרקע שעדיין לא ניתן לבנות עליה צריכה לעבור תהליך שלם. בדרך כלל מדובר בשטחים חקלאיים שיעברו שינוי ובסופו של דבר ניתן יהיה לבנות עליהם מבנים למגורים. כדי להאיץ את התהליך, צריך ליישם תוכניות במטרה לשנות את מטרת הקרקע ולהגיש אותן לוועדה המקומית. רק אחרי שזה עובר אישור, מעבירים את התוכנית לוועדה המחוזית ובשלבים הבאים ניתן יהיה לחלק את השטח ולהגדיר את הזכויות על ידי בעלי הקרקע. ברגע שהרשויות מתערבות, ניתן לקצר תהליכים. היתרון המרכזי בהשקעות מהסוג הזה הוא שבטווח הרחוק, ככל שמתקדמים עם תהלכי ההפרשה, התשואה תהיה גבוהה. בנוסף, אין צורך לשלם סכומי כסף גבוהים בתחילת הדרך.

 

קרקעות למכירה שהופשרו ומיועדות לבנייה

מדובר באפיק השקעה מצוין, אבל חשוב להבין כי לא כל קרקע שקיבלה את האישורים לבנייה, היא השקעה טובה. אחד הדברים הכי חשובים שעליכם לבחון בהקשר הזה הוא המיקום של הקרקע. אם אתם מחפשים לרכוש קרקע במטרה לבנות את בית החלומות שלכם, שווה לכם לבדוק קרקעות ביישובים קטנים, בפרברים ובשכונות ששם כבר יש בתים כאלה. בדרך כלל, אנשים שבוחרים לרכוש קרקע לבנייה, רוצים לגור ופחות חשוב להם נושא התשואה. לכן, כדאי לבדוק את הסביבה  שבה אתם עומדים לגור, לבחון את ההוצאות הנלוות לתהליך כולו כולל אנשי המקצוע להם תזדקקו, משכנתא וכיוצא בזה.

 

איך אדע אם להשקיע או לא?

בישראל קיימת מגמה של עליית מחירים מתמדת במחירי הדיור. למעשה, קיים מחסור בהיצע הדירות מה שבעצם הוביל לכך שהמדינה מעודדת תהליכי הפשרה של קרקעות. אם חשבתם לרכוש דירה, יכול מאוד להיות שבעזרת מאמץ קטן, תוכלו לשדרג את ההשקעה שלכם, לרכוש קרקע, בין אם כזו המיועדת לתהליך הפשרה, ובין אם כזו שכבר קיבלה את כל האישורים לבנייה ולבנות את בית החלומות שלכם. כעת, כל שנותר לכם הוא לאתר את הקרקע המתאימה ולקבל את אחת ההחלטות החשובות והגורליות ביותר.

שיתוף:

Twitter
Telegram
WhatsApp
יעניין אותך גם
נגישות