משכנתא בריבית נמוכה – המדריך השלם למתחילים

נתוני המשכנתא משתנים מעת לעת, ודוגמא לכך יכולה להיות שנת 2020, במהלכה היה ניתן לראות גידול של כ-14% בכמות המשכנתאות שנלקחו ביחס לשנת 2019. במציאות של ימינו, יוקר המחייה לא מפסיק לעלות לצד מחירי הדיור שכבר מזמן מרקיעים שחקים – כך שהרוב המוחלט של האנשים בהחלט יצטרכו לקחת הלוואת משכנתא על מנת להגשים את החלום ולקנות דירה בישראל. אולם, אין משמע הדבר כי לא ניתן למצוא מסלולי משכנתא בריבית נמוכה. אז איך ניתן לבחור מסלולי משכנתא בריבית נמוכה ומה עוד עליכם לדעת באשר לנושא זה? בכתבה זו תוכלו למצוא את כל התשובות.

 

מה משפיע על הריבית?

לפני שתחפשו אחר יועץ משכנתאות איכותי שיוכל לסייע לכם לבחור מסלולי משכנתא בריבית נמוכה כפי שתוכלו לעשות בעת ביקור באתר grosman-finance.co.il, הרי שעליכם קודם לכן להכיר את הגורמים שעשויים להשפיע על קביעת הריבית:

  • רמת סיכון – במקרים בהם הבנק מעניק הלוואות ארוכות שנים ורחבות היקף, הוא בעצם נוטל על עצמו סיכון מסוים שכן, ייתכנו מקרים בהם הכסף לא יוחזר כמסוכם מראש. אם הסיכון גבוה במיוחד הבנק כמובן ידחה את הבקשה ומלכתחילה נמנע מלהעניק את ההלוואה ללקוח, אך במקרים בהם הסיכון גבוה מאוד בהשוואה ללקוחות אחרים, אך לא גבוה מכפי שהבנק מוכן לשאת – הרי שהדבר יבוא לידי ביטוי בריבית גבוהה יותר, בהתאם לגובה הסיכון שהבנק לוקח על עצמו. 
  • אחוז מימון – אחוז המימון זהו בעצם האחוז שמהווה סכום ההלוואה שנלקחה מהבנק, כמובן ביחס לשווי הנכס בהתאם להערכתו של שמאי מקרקעין מוסמך.

 

כך תבחרו יועץ משכנתאות שיסייע לכם למצוא משכנתא בריבית נמוכה

מעבר ללקיחת מסלול משכנתא בריבית נמוכה, חשוב מאוד לוודא גם כי המסלול תואם את אורח החיים שלכם ואת היכולת הכלכלית שלכם, והוא יאפשר לכם מרווח נשימה. על מנת לבצע זאת, עליכם לשכור את שירותיו של יועץ משכנתאות מוסמך עם ניסיון מוכח בתחום שכן, רק יועץ שכזה יוכל לבחור עבורכם מסלול נוח, איכותי והכי חשוב – עם התאמה מדויקת עבורכם. 

שיתוף:

Twitter
Telegram
WhatsApp
נגישות