דבש תרופות סבתא – כל מה שצריך לדעת

דבש הוא חומר גלם אשר מיוצר על ידי דבורים, כאשר בעצם הדבש הוא מקור המזון העיקרי שלהן. הדבורים מייצרות אותו בתוך גופן, לאחר איסוף אבקה וצוף ממספר פרחים שונים, לרוב פרחי בר. כאשר מדובר על בני האדם, לא רק בראש השנה ניתן למצוא כמעט בכל בית צנצנת דבש שכן, מדובר על סוג מזון מתוק, טעים ושכיח עוד מלפני אלפי שנים. עם זאת, חשוב לציין כי יש יותר בדבש המתוק והאהוב ממאכל טעים שנפוץ בעיקר בתקופת החגים שכן, מדובר על חומר גלם אשר רבים טוענים כי יש לו סגולות רפואיות יחידות במינן, לא סתם קיימות על בסיס דבש תרופות סבתא רבות. על כן, בכתבה זו החלטנו להסביר לכם כל מה שתצטרכו לדעת על דבש תרופות סבתא וכל היוצא בכך.

 

רקע על דבש

 דבש נחשב לממתיק טבעי, טעים ובריא במיוחד, אם כי חשוב לציין שחל איסור מוחלט להתיר אותו לצריכה של תינוקות מתחת לגיל שנה עקב מחלת הבוטוליזם. כמו כן, חשוב מאוד להדגיש כי השימוש בדבש בימי קדם היה מוגבל אך ורק לדבש טבעי מכוורות בר, אם כי אותו הדבש היה נקי ומזין במיוחד. בימינו, תהליכי הייצור ההמוניים של הדבש פוגעים באיכותו וכך בעצם גם פוגעים בדבורים ועל כן, חשוב תחילה להדגיש כי מומלץ מאוד לצמצם את צריכת הדבש לכמות מינימלית ככל הניתן, כמות אשר תאפשר הנאה מהיתרונות הנפלאים שלו מבלי שהדבר יהווה צריכת יתר.

 

סגולות רפואיות של דבש

 הנוזל המתוק שמיוצר על ידי צוף צמחים אינו רק מאכל טעים ומזין, אלא גם מביא איתו מספר יתרונות נפלאים לשולחן בעת השימוש בו:

 

  • טיפול בפצעים בכוויות – כאשר מדובר על דבש תרופות סבתא, חשוב מאוד לציין כי אחד היתרונות המרכזיים של השימוש בדבש הוא היכולת הנהדרת שלו לטפל בפצעים בכוויות. למעשה, מאחר ומדובר בחומר בעל איכויות אנטיביוטיות יוצאות מן הכלל, דבש נחשב לאידיאלי עבור טיפול בפצעים שטחיים וכן גם בכוויות, בייחוד כאשר מערבבים אותו עם ג'ל אלוורה.

 

  • דבש נגד צינון – אחד הסוגים הנפוצים ביותר של דבש תרופות סבתא הוא השימוש בדבש על מנת לטפל בצינון, כאשר ידוע כי דבש עוזר לגוף להתחזק על ידי החלשת גורמי המחלה, זאת בעוד כי המתיקות הגבוהה של החומר הנוזלי והטעים עוזרת רבות למען התמודדות עם אי הנעימות שבצינון.

 

  • התמודדות עם שיעול – אי אפשר להגיד דבש תרופות סבתא מבלי להזכיר את היתרונות הנפלאים של הנוזל הצהבהב באשר להתמודדות עם שיעול. למעשה, דבש הוא חומר אנטי דלקתי ואנטי בקטריאלי ועל כן, הוא מסוגל לסייע במידה רבה על מנת להתמודד עם שיעול. בשל תכונות אלו, אין ספק כי כאשר מדובר על דבש תרופות סבתא רבות כוללות את הנוזל המתוק והטעים בתרכובת אשר מטרתה העיקרית היא לצמצם את השיעול המציק.

שיתוף:

Twitter
Telegram
WhatsApp
נגישות