איך ריבית משכנתא עובדת? המדריך למתחילים 

כל זוג צעיר אשר שם לעצמו יעד לקנות בית על מנת שיוכל לגור בו ולבנות חיים צריך להכיר כיצד ריבית משכנתא עובדת. בכתבה זו, החלטנו להסביר לכם כל מה שתצטרכו לדעת בנושא זה, החל מסוגי הריבוי הקיימות בימינו, כיצד היא מחושבת והדגשים החשובים שיעזרו לכם לדעת האם בכלל בחרתם משכנתא טובה לכם. 

 

הבנק הוא הגורם המתווך

בעת בה אנו מדברים על הריבית, חשוב מאוד להבהיר קודם לכן כי כאשר לוקחים הלוואה כלשהי מהבנק, הוא בעצם מלווה את אותם כספים ממקור אחר. למעשה, הבנק מבצע "קנייה" של אותו הכסף שהוא יעניק לכם בתור הלוואה, כאשר לאחר מכן הוא ימכור לכם אותו עם רווח מסוים, כאשר אותו הרווח עבור פעולת התיווך תלויה בהמון משתנים, אם כי חשוב מאוד לציין שככל שהבנק סבור כי תוכלו לשלם את המשכנתא במלואה ללא כל בעיות, כל בהתאם הוא יוכל לתמחר לכם משכנתא עם רווח נמוך יותר. 

 

סוגי ריבית משכנתא

  • ריבית קבועה – במסגרת ריבית משכנתא קבועה, הבנק מסכם איתכם על ריבית מסוימת למשך תקופה מסוימת, כאשר הוא מתחייב כי הריבית תישאר קבועה במקומה (בהתאם לשמה) ללא תלות בשינויים אפשריים שיכולים להתרחש בהתאם למצב בשווקים. אולם, חשוב מאוד לציין כי במקרים של מסלול קבוע, ככל שמשך תקופת מסלול המשכנתא שלכם תהיה ארוכה יותר, כך בהתאם אותה ריבית תהיה יקרה יותר.
  • ריבית משתנה – במסגרת של ריבית משתנה, הבנק בעצם מסכם איתכם על הצמדה של הריבית אל מנגנון חיצוני, כאשר עליו הבנק יתחייב על תוספת או הפחתה בהתאם למצב הנתון. למעשה, תנאיה של ריבית משתנה עוברים שינוי מסוים של הפחתה או הוספה מעת לעת, כאשר הדבר משתנה כל פעם על פי המועד עליו סיכמתם עם הבנק. 

 

שורה תחתונה

בין אם מדובר על ריבית משתנה או ריבית קבועה, הרי שבשני המקרים תצטרכו לוודא כי הסוג של ריבית משכנתא שתבחרו מתאים לכם וכי כל התנאים שבחרתם טובים עבורכם, כאשר לשם כך תצטרכו לשכור שירותי ייעוץ משכנתא אמינים. 

שיתוף:

Twitter
Telegram
WhatsApp
נגישות