תביעות סיעוד

הגעה של אדם זה או אחר להיותו אדם סיעודי יכולה לקרות ללא שום הכנה, פשוט ביום בהיר אחד פתאום. אותו אדם יכול להיות מבוגר או צעיר, כזה שהיו סימנים לכך שהבריאות שלו אינו טובה או שלא ויכול להיות שהוא יהיה בקבוצת סיכון מסוימת או שלא. המשמעות של הפיכתו של אדם לסיעודי קשורה לכך שאין הוא עצמאי, אין הוא מסוגל לבצע פעולות יומיומיות פשוטות ושגרתיות והוא צריך לקבל עזרה וסיוע צמודים על מנת לנהל את החיים שלו. מכיוון שהמצב הסיעודי עלול כאמור לקרות ככה פתאום ללא שום הכנה הרי שהקרובים לאותו אדם צריכים פתאום להבין מה עליהם לעשות ואיך עליהם להגיש תביעות סיעוד בגין אותו קרוב משפחה, ואין זה פשוט כלל וכלל. יתכן והחיים שלהם מתהפכים ועוברים טלטלה משמעותית ולכן הם צריכים לדעת מה עליהם לעשות על מנת להמשיך בחיים ולשמור על השגרה ככל האפשר.

 

מתי מגישים תביעות סיעוד?

תביעת סיעוד מיועדת לסייע מבחינה כספית להתמודד עם המצב שבו מי מהאנשים הקרובים או קרובי המשפחה הופך לאדם סיעודי, מצב שכרוך בהוצאת כספים רבים. יתכן והוא יועבר לבית אבות סיעודי או למקום שבו יהיה נוח וקל יותר לסייע לו ויתכן שהוא יישאר בבית שלו ויגיע אליו עובד זר לטיפול צמוד. שתי האפשרויות האלה כרוכות בסכומי כסף גבוהים ותביעת הביטוח הסיעודי תכסה את העלויות הגבוהות. על מנת למנוע מאנשים גישה לכספים שלא בצורה חוקית או מותרת, חברות הביטוח לא ששות לשלם את הכספים ובמקרים רבים מערימות קשיים על המבוטחים וכך גורמות להם לסבל רב. עו"ד תומר לינר הוא עורך דין מנוסה ומיומן בתביעות נגד חברות הביטוח אשר מסרבות מכל סיבה שהיא לשלם למבוטחים שלהן את כספי הביטוח והוא מסייע ללקוחות למצות את הזכויות שלהם ולקבל את מה שמגיע להם על פי הפוליסות שרכשו.

 

החשיבות של ביצוע פעולות מהירות בכל מה שקשור לביטוח הסיעודי

יש כמה אפשרויות של ביטוח סיעודי ולכן חשוב להכיר את התחום עוד לפני שיש צורך להוציא אותו לפועל. חשוב לדעת האם יש גם ביטוח דרך קופת החולים וגם דרך חברת ביטוח פרטית, צריך לדעת באיזו קופת חולים או חברת ביטוח מדובר ומדי פעם מומלץ לעיין בפוליסה ולבדוק לעומק מה היא כוללת. כך במידת הצורך אפשר לבצע שינויים ולהתאים את התנאים או הסעיפים בפוליסה למצב הכלכלי האישי של כל מבוטח ומבוטח. ברגע שאכן אדם זה או אחר הופך לסיעודי וכזה שזקוק לעזרה בביצוע כל פעולה חשוב להמציא לצורך זה את המסמכים הרפואיים המתאימים והדרושים וכך להתחיל להניע את הנושא של תביעת הביטוח הסיעודי. במידה וחברת הביטוח מתמהמהת בתשלום הרי שאפשר לפנות אל עורך דין כדי לקבל סיוע משפטי. אפשר להיות בטוחים שהיחס כלפי העו"ד יהיה שונה.

שיתוף:

Twitter
Telegram
WhatsApp
נגישות