סרטן הערמונית – תסמינים מוקדמים שיכולים להציל חיים

לא רבים יודעים, אך סרטן הערמונית, נחשב כיום לאחד מסוגי הסרטן הכי נפוצים והכי שכיחים בעולם בקרב גברים. סרטן זה, מתפתחת כאמור בבלוטת הערמונית, אשר ידועה גם בשמה הנוסף – פרוסטטה, ומדובר על בלוטה חשובה וקריטית לתפקוד התקין של מערכת השתן הגברית. בשורות הקרובות, הבאנו וריכזנו לכם מידע וחשוב על סרטן הערמונית, מידע אשר יכלול את הפרטים הבאים – מהו, כיצד הוא מתפתח, ומה הם התסמינים המוקדמים להופעה של סרטן הערמונית, תסמינים שיכולים כאמור להציל חיים של ממש.

בתור התחלה – מה זה סרטן הערמונית

סרטן זה, הוא כאמור סרטן אשר מתפתח כחלק מבלוטת הערמונית של דברים. לבלוטת הערמונית אצל גברים, יש תפקיד חשוב למדי – מדובר על בלוטה שהתפקיד העיקרי שלה הינו לייצר את נוזל הזרע הגברי, אותו נוזל שכל כך חשוב לרבייה של גברים. כיום הרפואה הקלאסית לא מציעה פתרונות מיוחדים לסרטן הערמונית, וגם בעולמות נוספים כמו הרפואה המשלימה, אין פתרונות רבים לסרטן הערמונית, זאת לדוגמת שימוש של צמחי מרפא לטובת ריפוי. גילוי מוקדם של סרטן זה – גילוי מוקדם כאמור, עשוי להיות מציל חיים של ממש. לכן, אם אדם הקרוב אליכם מבחינה גנטית סבל או סובל מהמחלה, חשוב להיבדק בזמן ולבצע את כל הבדיקות הרלוונטיות.

מה הם התסמינים המוקדמים?

לרוב, אין תסמינים מוקדמים למדי להופעה של סרטן מסוג זה, וזה כאמור, הבעיה הגדולה ביותר של סרטן מסוג זה. תסמיני סוג סרטן זה, מופיעים לרוב כאשר הגידול מתפתח, וכתוצאה מכך הוא מפעיל לחץ של ממש על צינור השופעה. כתוצאה מהלחץ הנ"ל, התסמינים הבאים עשויים ככל הנראה להופיע – עליה גדולה בתדירות של מתן שתן, קשיים רבים במתן שתן, נוכחות של דם או של זרע בשתן, וכיוצא בזאת.

אילו סוגים של טיפולים קיימים?

את הטיפול בסוג סרטן זה בוחרים לפי הרמה של הסרטן. כלומר, יש כל מיני שלבים של המחלה כמו שלבים התחלתיים, לעומת שלבים מתקדמים יותר. האופציה הפופולארית ביותר היא ניוח להסרת הגידול, כאשר גם כאן יש כל מיני שיטות. היום השיטה המתקדמת ביותר נקראית הגישה הזעירה פולשנית המתבצעת באמצעות רובוט מיוחד, מערכת מתקדמת המכונה דה וינצ‘י. יש כל מיני תופעות לוואי שיכולות להופיע אחרי הניתוח. שיטת טיפול נוספת היא באמצעות טיפולי קרינה רדיקליים. כדי לבחור את הטיפול המתאים, יש לבחור מומחה אורולוג קרדיולוג מתאים שיאבחן את השלב שבו המחלה נמצאת, יבחן את מצבכם הפיזי, הנפשי ולפי זה יבחר ביחד אתכם את השיטה הטובה ביותר עבורכם. יש חשיבות גם לניהול אורח חיים תקין ומאוזן לצד המחלה כמו תזונה וכיוצא בזה.

שיתוף:

Twitter
Telegram
WhatsApp
נגישות