פסילת רישיון נהיגה עבירות נפוצות

רישיון הנהיגה שלנו, הוא אחד הכלים החשובים ביותר כיום עבור אזרחים רבים במדינת ישראל. החזקה ברישיון נהיגה, מאפשרת לנו התנידות בצורה הקלה ביותר, ללא כל שום תלות באנשים נוספים, בתחבורה הציבורית הלקויה של מדינת ישראל, וכיוצא בכך. פסילת רישיון נהיגה היא דבר לא פשוט בכלל, אשר יכול לפגוע בנהגים רבים במדינת ישראל, שמחזיקים בתלות גדולה לרישיון הנהיגה שלכם. ובאמת, פסילות רישיון נהיגה חדשות נוספות כל יום במדינת ישראל, במרב המקרים מדובר על פסילות רישיון נהיגה בשל מעבר על עבירות נהיגה נפוצות כאלה או אחרות. בשורות הבאות, תוכלו ללמוד על פסילת רישיון נהיגה בעקבות עבירות תעבורה נפוצות.

פסילת רישיון נהיגה טרם מעבר משפט

ישנם מקרים, זאת לדוגמת המקרה הנ"ל, בהם שוטר יכול לפסול את רישיון הנהיגה של נהג מסוים, זאת ללא התייצבות של אותו הנהג בפני הליך משפטי מסודר. מקרים אלה, מתייחסים לשורה ספציפית של עבירות תעבורה, אשר בעקבות מעבר שלהן שוטר רשאי לדרוש מהנהג להופיע בפני קצין של משטרת ישראל. במקרים כאלה, שלילת הרישיון תתבצע לפרק זמן של 30 ימים, דבר שבסופו של דבר עשוי להוביל למעבר של ביטול פסילה מנהלית.

שלילה מנהלתית של רישיון הנהיגה

כאשר ישנם מצבים שבהם ישנה עבירת תנועה אשר הובילה לנזק ממשי בחיי אדם או ברכוש, אזי שקצין משטרה יכול לבצע שלילה של רישיון הנהיגה במקום, זאת עד לתקופה של כשישים ימים. כאשר מדובר על תאונת דרכים שבמהלכה נהרג אדם, קצין המשטרה יכול לשלול את רישיון הנהיגה לתקופה של תשעים יום.

שלילה קבועה של הרישיון

לבית המשפט יש את הסמכות לשלול את רישיון הנהיגה של אדם לצמיתות, זאת בהתאם להעמדה לדין ובהתאם לאופי העבירה.

איך תמנעו ממצב של פסילת הרישיון שלכם?

כדי להימנע ממצב שבו פוסלים לכם את הרישיון, בין אם מדובר בפסילה לתקופה קצרה ובין אם פסילה לתקופה ארוכה, כל מה שאתם צריכים לעשות זה פשוט לנהוג לפי החוק. זה אומר לא לבצע עבירות תנועה כמו למשל מעבר ברמזור אדום או נהיגה במהירות מופרזת. זה אומר לגלות אחריות כלפיכם וכלפי שאר הנהגים והולכי הרגל ולעולם לא לנהוג תחת השפעה של אלכוהול או חומרים מסוכנים אחרים. בנוסף, במידה ויש לכם דוח תנועה לשלם, אל תימנעו מלשלם, אלא שלמו אותו בזמן. אם עצר אתכם שוטר, תשתפו איתו פעולה, אל תתחצפו אליו ובטח שלא תנהגו כלפיו באלימות, הדבר עלול להוביל להסתבכות עם החוק ואפילו הגשת כתב אישום נגדכם. שמרו על החוק ועל כללי הנהיגה, היו סבלניים, כבדו את הולכי הרגל, רוכבי האופניים והאופנועים, תנהגו שאתם רגועים, היו אדיבים אחד כלפי השני על הכביש וכך תמנעו ממצב שרישיון הנהיגה שלכם עליו עבדתם כל כך קשה יפסל.

שיתוף:

Twitter
Telegram
WhatsApp
נגישות