מכירת דירה

עסקאות נדל"ן הן חלק מהחיים שלנו, גם אם אנחנו לא מגדירים את עצמנו כסוחרים. כולנו חיים בדירה, ולרבים מאיתנו עסקת מכירת דירה היא אירוע פיננסי מוכר. אך לא כולנו יודעים שיש פרטים רבים שקשורים לעניין הזה, וחשוב לפעול בכל מה שקשור לעסקאות נדל"ן בליווי מקצועי ובהדרכה מותאמת, זאת כדי להבטיח כי הפעולות שאנו מבצעים נכונות, וכי איננו נוקטים צעדים שעלולים להזיק או לגרום לנזק כספי בתהליך.

מכירת דירה – ערך הדירה וההשבחה

בכל מכירה של דירה, גם אם מדובר בדירת מגורים שרכשתם אותה לפני מספר שנים כדי לגור בה, אך כעת החלטתם להעמיד אותה למכירה מסיבה כזו או אחרת, אתם עלולים להיות חייבים לשלם מס שבח. מדובר במס שנתקלים בו בשלב של מכירת דירה, במקרה בו הערך של הנכס עלה בגין השבחה. במקרה כזה המוכר מקבל תמורת הדירה בעסקת מכירה סכום גבוה יותר ממה שהוא שילם על הדירה. על ההפרש הזה הוא יהיה חייב במקרים רבים לשלם מס שבח.

סיבות שונות לעליית ערך הנכס

יש גורמים שונים שעשויים להעלות את ערך הנכס. לדוגמה, שיפוץ וחידוש של הנכס, הרחבת הנכס, חלוקת הנכס ופעולות אחרות שבעלי נכס יכולים לבצע במטרה להשביח את הנכס שלהם ולמכור אותו לאחר תקופה מסוימת במחיר יקר יותר. למעשה השבחת נכס זו אחת הדרכים של סוחרים נדל"ן להרוויח מעסקאות שהם מבצעים בטווח זמן מהיר יחסית. אך לא פעם חלות עליות בערך נכסים בגין תנודות בענף הנדל"ן. לדוגמה, באזורים בהם נוצרת עלייה בביקוש, אזורים בתנופת בנייה וכן הלאה.

הרווח מהעסקה והחיוב במס

כאן חשוב לעצור ולהזכיר לעצמנו שגם אם תהליך מכירת דירה נראה רווחי וכדאי, ומסתבר כי תוכלו לגבות עבור הנכס סכום גבוה ממה שאתם עצמכם שילמתם עליו לפני תקופה מסוימת, עליכם לעצור ולהתבונן כדי לפעול בזהירות ובתבונה, כי במקרים רבים סיטואציות כאלו יוצרות חבות מס – מס שבח. כלומר, בגין הרווח הכספי עליכם לשלם מס. כמובן שתשלום זה עלול להשפיע באופן ניכר על רווחיות עסקת מכירת דירה, ולגרום לכם לחשוב שוב על העסקה ועל כדאיותה.

בדיקת זכויות וחיסכון בתשלומי המס

כאשר הנכם עומדים מול סימני השאלה הללו ביחס לכדאיות עסקת מכירת דירה, חשוב מאוד כי תדעו אל מי עליכם לפנות. יש כיום חברות שצברו מומחיות רבה בכל מה שקשור לנושא החזר מס שבח. בעזרת חברה כזו תוכלו לשקול באופן יסודי ואחראי את כל הפרטים של העסקה שעומדת בפניכם, למצוא את הדרך הנכונה שלכם לבצע את העסקה בצורה חסכונית ככל שניתן. כך שתוכלו לחסוך בתשלומי מיסים ככל האפשר, והכול בצורה חוקית. כי אנשי מקצוע בתחום יוכלו להוביל אתכם בדרך בטוחה ואחראית לעסקאות כדאיות ומשתלמות באופן חוקי בלי להתחייב בתשלומי מיסים שניתן להיות פטורים מהם.

שיתוף:

Twitter
Telegram
WhatsApp
נגישות