יחסי אחים

אין ספק שגידול ילדים וניהול משפחה הם אתגרים לא קטנים ואין הם פשוטים לביצוע עבור שום הורה. כל אחד חולם על המשפחה המושלמת, זו שהאהבה והשמחה תמיד שוררות בה ושיהיו בה כמה שפחות חיכוכים או מריבות. דבר נוסף שאין ספק לגביו הוא העבודה הקשה שצריכים ההורים בצע על מנת שיחסי אחים בין הילדים במשפחה יהיו טובים, חיוביים ואופטימיים כך שהילדים יהיו חברים טובים ויהיה ביניהם קשר משמעותי לא רק במהלך שנות הילדות אלא גם לאחר מכן כאשר הם הופכים לאנשים בוגרים. אף פעם אי אפשר לדעת איזו אישיות תהיה לילדים שנולדים ולכן כל שנותר להורים זה לעשות כמיטב יכולתם לדאוג לקשר טוב, אישי וחברי בין הילדים שלהם. הנושא של יחסים בין אחים הוא אחד הנושאים שמעסיקים כל משפחה ולכן הוא נחקר לא מעט ויש הרבה מה ללמוד אודותיו.

 

איך לומדים ליצור יחסי אחים בין האחים במשפחה?

מכיוון שאף הורה לא ממש לומד את ההורות כמקצוע הרי שמה שכדאי לו לעשות זה לקרוא מידע של מי שלמד וחקר את הנושא המשפחה ויכול להציע עצות, טיפים ורעיונות שיש לו מהניסיון שלו עצמו בגידול הילדים שלו. באתר האינטרנט של אפרת לקט אמא מאמנת אפשר למצוא לא מעט מאמרים שנכתבו על ידי אפרת שהיא בראש ובראשונה אמא והיא חולקת עם הגולשים תובנות שיש לה מהחיים האישיים שלה עם המשפחה שלה. לא אחת אימהות ואבות רבים מוצאים טיפים שהם יכולים לאמץ מההתנהלות שלה וכך הם בעצם לומדים מהניסיון שלה. בנושא של הורות וניהול משפחה יש הרבה חשיבות בבחינה מעמיקה של המעשים או הפעולות של הורים אחרים, שכן מה שטוב ונכון עבור משפחה אחת לא בהכרח יכול להיות מתאים ונכון עבור משפחה אחרת אך כמובן גם להיפך. לפעמים כאשר שומעים חוויה או תובנה של מישהו אחר בנוגע ליחסים שבין הילדים שלו – אפשר ללמוד מזה לא מעט בנוגע ליחסים בין הילדים שלו עצמו.

 

החשיבות של טיפוח יחסים בתוך המשפחה

המשפחה היא היחידה הבסיסית של כל אדם כאשר הוא הופך לחלק מהחברה הכללית. הנחת היסוד היא שהמשפחה תמיד תהיה לצדו של כל אחד ולכן חשוב מאד להישאר אוהבים, קרובים ומלוכדים יש משפחות שמצליחות בזה יותר או פחות וכמובן שלכל משפחה יש את אופן ההתנהלות שלה. יש הורים שמה שיהיה להם חשוב לא בהכרח יהיה חשוב בעיניהם של הורים אחרים ולכן השיתוף והתובנות שאפשר לקבל ולשמוע מהורים אחרים חשובים ומהותיים. כך לפחות מתרחבת היריעה של רעיונות ועצות לניהול המשפחה ואט אט ההורים טווים את רשת היחסים בין הילדים שלהם, מתוך שאיפה כנה ורצון עז שרשת זו תהיה חזקה ועמידה למשך כל החיים.

שיתוף:

Twitter
Telegram
WhatsApp
נגישות