טיפול באטופיק דרמטיטיס

מחלת עור עלולה להסב חוסר נוחות רבה ולגרום לכאבים, לעקצוצים, לגרד ולחוסר נוחות. מסיבה זו חשוב להתאים טיפול יעיל ואפקטיבי ככל שניתן בהתאם לסוג המחלה ולרמת החומרה שלה. אטופיק דרמטיטיס הינה מחלת עור דלקתית כרונית שבמרבית המקרים מתפרצת בשנות הילדות. יש כיום מספר אלטרנטיבות טיפוליות שנועדו לספק מענה לכל מתמודד באשר הוא. כי לא כל טיפול שמרפא את התסמינים לחולה אחד ישפיעו לטובה גם על חולה אחר. טיפול באטופיק דרמטיטיס מותאם ועקבי עשוי להביא תועלת משמעותית ולהקל על המחלה.

טיפול באטופיק דרמטיטיס – כיצד מתמודדים עם המחלה?

  1. המרכיב הראשון של הטיפול הוא הימנעות מחשיפה לגורמים מגרים ולחומרים שעלולים להחמיר את הסימפטומים של המחלה. היות וגם מצבים נפשיים משפיעים על התסמינים חשוב לשמור על אורח חיים שלוו ולהימנע ממצבי סטרס.
  2. המרכיב השני הוא לחות מתאימה בכמות מספקת. לעיתים החולה יצטרך למשוח את גופו שוב ושוב בחומרי לחות מתאימים, כדי לאזן את רמת הלחות של העור ולספק לו הזנה מתאימה שתמנע התייבשות, גרד ואדמומיות. כמו כן יומלץ על שימוש בשמנים מתאימים במקום חומרי טיפוח רגילים, במטרה לשמור על העור ממגע עם כימיקלים שעלולים לגרום לגירוי.
  3. המרכיב השלישי הוא תרופתי והוא ניתן בהתאם לצורך ולפי חומרת המחלה. במקרים מסוימים יומלץ על טיפול מקומי בתרופות שמכילות סטרואידים או בתרופות שאינן מכילות סטרואידים. במצבים בהם קיים זיהום יינתן טיפול אנטיביוטי. במצבים חמורים בהם המחלה מתפשטת על פני אזורים נרחבים הטיפול המומלץ יהיה באמצעות תרופות אימונומודולטוריות. אופציה טיפולית מומלצת נוספת למצבים חמורים היא טיפול ביולוגי שפוגע במסר החלבוני שגורם לדלקת.

ייעוץ רפואי לטיפול במחלה

סובלים מאטופיק דרמטיטיס? מתמודדים עם גרד, עקצוץ וחוסר נוחות? חשוב מאוד לפנות לבירור רפואי בשלב מוקדם ככל שניתן, במטרה להתאים את הטיפול הנכון והרצוי ביותר לפי המצב. זאת כדי למנוע החמרה ולעצור את התפתחות המחלה ככל שניתן. אמנם חשוב לדעת כי התרופות לא תמיד מצליחות להביא את ההקלה המיוחלת, ולא מעט חולים במחלה מנסים טיפול באטופיק דרמטיטיס מסוגים שונים כדי למצוא את המזור לקשיים שלהם.

טיפול באטופיק דרמטיטיס באמצעות טיפולים משלימים

טיפול באטופיק דרמטיטיס הוא עניין מורכב, אך היות והסבל מטריד ביותר, חשוב למצוא את המענה שיביא תועלת. מלבד למענים שצוינו לעיל ניתן למצוא מענה גם בתחום הרפואה המשלימה. כמו כן ניתן לקבל טיפול טבעי שיקל על המחלה ועל התסמינים ויאזן את המחלה ואת התסמינים. יש לציין כי לתזונה ולאורח החיים יש קשר לתסמיני המחלה, מה שאומר שניתן להתאים טיפול באטופיק דרמטיטיס שכולל שינוי והתאמה של אורח החיים, במטרה להקל על התסמינים ולשפר את איכות החיים של המטופל. כי אם אדם סובל ממחלת עור כמו אקזמה בידיים טיפול טבעי או אטופיק דרמטיטיס – חשוב למצוא את המענה המועיל.

שיתוף:

Twitter
Telegram
WhatsApp
נגישות