טיול במדבר יהודה

מדבר יהודה הוא אזור בארץ שיש בו אינספור מסלולי טיול, נקודות עניין ותצפית והנוף המדברי משכר וקוסם לכל אחד. אין כמו נסיעה למדבר כדי לשבור שגרה, להשאיר מאחור את השגרה הלחוצה והיומיומית, להתנתק מהחיים ולהתמלא במחשבות נעימות ומרגיעות. לא בכדי חבל ארץ זה מושך אליו אינספור אנשים לאורך השנה כולה. כמובן שבקיץ חם מאד ואין זה נוח או בטוח לטייל באזור אך רוב השנה בהחלט כן ויש הרבה מה לראות וללמוד במדבר. מכיוון שמדובר בחבל ארץ שנחשב למבודד יחסית, הרי שאם כבר נוסעים לשם בדרך כלל זה יהיה ליותר מיום אחד וצריך למצוא מראש מקום לינה שיתאים ליעד עצמו ולמי שמגיע לטייל. יש באזור לא מעט אפשרויות של בתי מלון, צימרים, חדרי אירוח ועוד.

 

איפה כדאי לטייל במדבר יהודה?

אנשים רבים מתבלבלים לעיתים בין מדבר יהודה לבין אזור ים המלח, שכן שני אזורים אלה קרובים מאד זה לזה ואפילו משיקים. יחד עם זאת, מי שמוצא צימרים במדבר ומזמין בהם לינה בהחלט יכול לבחור את מסלולי הטיול או אתרי הביקור על פי מקום הלינה וכך הנסיעות שלו לא תהיינה ארוכות מדי. יש מסלולים קלים כמו חופי ים המלח או מסלול המים בעין בוקק ויש מסלולים מאתגרים יותר שמיועדים למטיבי לכת או מטיילים מנוסים כמו נחל דוד, מסלול הר סדום או נחל פרס ועוד. מומלץ לבחון אפשרויות של אתרים מעניינים כמו הגן הבוטני בעין גדי או גנים לאומיים שיש בסביבה. כאשר מתחילים לארגן את הטיול מספיק זמן מראש אפשר להיות בטוחים שיגיעו הרעיונות הטובים והטיול יהיה מוצלח ומהנה במיוחד.

 

החשיבות של הכנה מוקדמת לקראת הטיול

אמנם מומלץ לארגן את הטיול מספיק זמן מראש אך בהחלט אין בכך הכרח. אפשר בהחלט גם להיות ספונטניים ולארגן את הטיול תוך מספר ימים בלבד. ישנם לאורך השנה תקופות שנחשבות לפחות עמוסות או לחוצות ולכן מי שבוחר לטייל במהלך תקופות אלה ולא בחופשים של בתי הספר למשל יוכל למצוא מקום לינה או כרטיסים לאטרקציות וייהנה מטיול ספונטני שינקה את הראש ובזכותו אפשר יהיה להתנתק מהשגרה ולעשות קצת סדר במחשבות. המדבר מזמן אליו אנשים מכל קבוצות האוכלוסייה ואי אפשר שלא להתנתק לחלוטין מכל טרדות היומיום כאשר נהנים מהנוף המדהים והמרגיע של המדבר מסביב. המדבר קורא לכל אחד להגיע ומחבק אותו באהבה גדולה.

שיתוף:

Twitter
Telegram
WhatsApp
נגישות