ביקורת מבנים – הבדיקה שתחסוך לכם לא מעט

ביקורת מבנים היא למעשה אחת מהבדיקות החשובות ביותר שעליכם לבצע רגע לפני שאתם מחליטים לרכוש דירה חדשה מקבלן, או לחילופין דירת יד שנייה. ביקורת מבנים היא למעשה בדיקה אשר מתבצעת על ידיו של מהנדס מומחה ומאפשרת, באמצעות מגוון רחב של מכשירים ואמצעים שונים, לאתר ליקויי בנייה וכתוצאה מכך, לדרוש ישירות מהקבלן האחראי עליהם לערוך תיקון במסגרת האחריות שהמציע. ברוב המקרים, כאשר יהיה מדובר על דירת יד שנייה, תסייע הבדיקה משמעותית בהערכת שווי הנכס שכן, הדבר יסייע לכם לקבוע את אופי העסקה בצורה הנכונה והמדויקת ביותר עבור הצרכים שלכם. כמו כן, במטרה לעשות לכם קצת סדר בבלאגן, הנה כל מה שצריך לדעת לפני שמתחילים בדק בית.

 

החשיבות מאחורי ביקורת מבנים בעידן של היום

כפי שציינו קודם לכן, ביקורת מבנים יכולה לזהות שורה רחבה של ליקויי בנייה, בין אם מדובר על ליקויים שנגרמו בשוגג ובין אם בזדון. על כן, חשוב לזכור כי מדובר על ליקויים שיכולים אף להיות ליקויים אסתטיים וכן גם בטיחותיים ברמת החומרה הגבוהה ביותר. כאשר מדובר על ליקויי בנייה הקשורים ישירות לשלד המבנה לדוגמא, כמו שימוש בחומרי גלם זולים, עשויים לפגוע בצורה ישירה בביטחון הדיירים במבנה ולכן, מחייבים בטיפול מיידי. גם כאשר מדובר על ליקויים כדוגמת נזילות, בידוד לקוי או אפילו רטיבות, יכולים לא פעם להיחשב בתור ליקויים חמורים שדחיפות הטיפול בהם בעלת חשיבות עליונה. יחד עם זאת, חשוב לזכור כי ביקורת מבנים תאפשר לכם לאתר ליקויים אסתטיים כמו סדקים בתקרה, טיח נושר, רצפה עקומה וכן הלאה. אולם, לא מדובר על ליקויים מסוכנים, אך מיותר לציין כי מדובר על ליקויים כאלה שיוצרים מרחב לא אסתטי ופחות נעים לעין בלשון המעטה. זאת בעוד כי ביקורת מבנים יכולה אף להיעשות במסגרת של פרויקט תמ"א 38, כאשר מבנה הבניין חוזק ונוספו לו כלל האמצעים הדרושים לעמידה בפני מצבי חירום מגוונים, לרבות מקרים של רעידות אדמה.

 

כיצד ניתן לעשות זאת נכון?

בין אם מדובר על פרויקט תמ"א 38 ובין אם מדובר על רכישת דירה יד שנייה, ההמלצה המרכזית תהיה לבצע ביקורת מבנים כמה שיותר מהר, לפני שאתם רוכשים את הנכס. על כן, בניגוד לדעה הציבורית הרווחת אשר נוטה לא פעם לחשוב כי מדובר על ליקויים שניתן לאתר באופן עצמאי וכך למעשה לחסוך בעלויות השירות, ניכר כי המציאות משדרת בפנינו תמונה אחרת לחלוטין. למעשה, כפי שרובכם ודאי כבר הבנתם, בפועל, ישנם לא מעט ליקויים בנייה נסתרים מהעין, כאלה שרק מומחה עם הכלים הנכונים יוכל לאתרם. אי לכך, ההמלצה הטובה ביותר תהיה להסתייע בשירותיו של מהנדס בניין שיסייע לכם באיתור ליקויי הבנייה השונים, מה שעשוי למנוע מאנשים מגוון רחב של טעויות כלכליות בעתיד.

שיתוף:

Twitter
Telegram
WhatsApp
נגישות