פריטי אספנות

הזמן שחולף מביא איתו המצאות חדשות, פריטים וחפצים חדשים שעושים בהם שימוש בחיי היומיום ותוך כדי גם דוחק הצידה מה שכבר אין בו שימוש או שאבד עליו הכלח. יש מה שכבר אין בו שימוש כי הוא מיושן ולא רלוונטי ויש מה שאט אט נשכח מאחור. בשנים האחרונות שוב עולה מחדש המודעות לפריטים שונים שכבר לא נמצאים בשימוש במשך הרבה מאד זמן ויש געגוע חזק אליהם, אל הרגשות שהם מביאים איתם ואת התחושות שהיו מקובלות כאשר החפצים האלה היו בשימוש. יש מי שחפצים אלה מחזירים אותו לשנות הילדות שלו או לתקופה שהיה תלמיד בבית הספר ולכן נבדקת האפשרות בהקשר של פריטים שונים, האם אפשר לשחזר את השימוש בהם ולשלב אותם בחזרה בחיי היומיום במציאות המשתנה והמתקדמת של היום.

 

החשיבות הכלכלית של אותם פריטים

יש מי שמחפש את פריטי האספנות כי הם מעניינים אותו ועוזרים לו לחקור תקופה שכבר עברה ולא תחזור ויש מי שסוחר בפריטים אלה כי הוא יודע להבין ולהעריך את השווי הכספי שלהם ומכיר את מי שמוכן לקנות פריטים כאלה בסכומים מכובדים של כסף. בין פריטי אספנות אלה אפשר למצוא לא מעט חפצי נוי, תכשיטים עתיקים ואפילו מכשירי חשמל שיצאו משימוש. לחלקם יהיה ערך כספי ממש ולחלק אחר יהיה ערך רגשי וסנטימנטלי בקרב מי שירצה שהחפץ יהיה בבעלותו. יתרה מכך, מי שמכיר את העולם של אספנות וחפצים עתיקים לבטח גם יידע להבין לעומק מהיכן הגיע החפץ, לאיזו תקופת זמן הוא שייך וכמובן מה הערך שלו לאנושות או לקבוצת אנשים, ככל והיה ערך כזה. זה מה שמושך אנשים רבים להכיר מקרוב את השוק של פריטי אספנות, לחקור את העבר, להבין איך דברים היו קורים או מתנהלים לפני כמה וכמה שנים וכמובן לדאוג שהפריטים האלה יגיעו לידיהם של מי שיידע להעריך אותם ולשמור עליהם היטב.

 

העניין הרב סביב פריטי אספנות

יש אנשים רבים שחפצי הנוי שיש להם בבית עשויים להתגלות כפריטי אספנות בעלי ערך כלשהו והם כלל לא יידעו על כך או יהיו מודעים לאפשרות לבדוק את זה. בין אם מדובר בשווי כספי גבוה ובין אם יהיה מדובר בחפצים שבעזרתם אפשר יהיה לחקור את העבר – חשוב לפנות אל מי שיבין ויידע להעריך את הפריט המדובר או לכל הפחות לספר את הסיפור שעומד מאחוריו. ברגע שהמידע יהיה ברור ומובן אין ספק שאפשר יהיה לקבל החלטות כאלה ואחרות בנוגע לבעלות על החפץ או בנוגע לשאלה מה אפשר או כדאי לעשות איתו וכך ההיסטוריה שיש מאחוריו תישמר ולא תיעלם או תלך לאיבוד. חלק נכבד מהרצון לשמר את החפצים קשור לשמירה על הסיפורים ועל המחקר שבזכותו אפשר להבין הרבה דברין מן העבר.

שיתוף:

Twitter
Telegram
WhatsApp
נגישות