מה חשוב לבדוק בחוזה שכירות? הנה כמה נקודות ששווה לשים לב אליהן 

חוזה שכירות הוא חלק בלתי נפרד מחייהם של הרבה מאוד אנשים. אולם, אין זה משנה אם מדובר על חוזה שכירות חדש לגמרי או לסירוגין, על חידוש של חוזה שכירות קיים – קיימות מספר נקודות חשובות שכדאי לכם לשים דגש עליהן על מנת שתוכלו לוודא כי חוזה השכירות מייצג את האינטרסים האישיים שלכם ומתאים לכם. אז מה חשוב לבדוק בחוזה שכירות ומה עוד עליכם לדעת על נושא זה? בכתבה זו המומחים שלנו יסבירו לכם הכל. 

 

חשוב לבדוק בחוזה השכירות מי בעל הנכס?

בעת בה אנו מדברים על מה חשוב לבדוק בחוזה שכירות, חשוב מאוד לציין קודם לכן כי עליכם לבדוק מיהו בעל הנכס אשר רשאי להשכיר אותו, זאת על מנת שתוכלו להימנע ממקרים שונים ובלתי רצויים של הונאות וזיופים. למעשה, ניתן לבדוק זאת על ידי בדיקת נסח רישום המקרקעין, או על ידי בדיקת כל מסמך רשמי אחר המאשר את האדם שעל שמו רשומות כל הזכויות של הנכס. כמו כן, כאשר מדובר על מה חשוב לבדוק בחוזה שכירות, חשוב להדגיש כי במקרים בהם הגורם שמטפל בכל נושא השכירות באופן ישיר הוא אינו בעל הנכס, עליכם לוודא כי האדם שמוצג בהסכם הוא אכן בעל הנכס, ובהתאם לכך אליו יועברו דמי השכירות. על מנת לוודא זאת, תוכלו לבקש לראות מסמך בכתב לפיו בעל הנכס הרשום מאשר לגורם מולו אתם מתנהלים לנהל בשמו את כל הנוגע לשכירות על הנכס. 

 

דמי השכירות, תשלומים נלווים וכל מה שביניהם

בין כל אותם דברים שנכללים בקטגוריה של מה חשוב לבדוק בחוזה שכירות, עליכם גם לבדוק מהו גובה דמי השכירות בהסכם, והאם אותם דמי שכירות צמודים למדד. חשוב גם לוודא כי ההסכם קובע אילו תשלומים נוספים כמו ועד בית, ארנונה, חשמל דמי ניהול וכדומה חלים על השוכר בנוסף לדמי השכירות שכן, מבחינה חוקית זו חובתו של האדם שמולו אתם מתנהלים להבהיר לכם אודות כל אלו באופן מפורש. במידה ואתם רוצים לקרוא עוד מידע מעניין בנושא זה ועוד מגוון רחב של נושאים אחרים, מומלץ מאוד לבקר באתר isf.co.il.

שיתוף:

Twitter
Telegram
WhatsApp
נגישות