נוחות טרמית מהי וכיצד ניתן להשיג אותה?

מהו בידוד תרמי ומה הקשר שלו לנוחות טרמית?

במידה ואתם בעיצומו של תהליך תכנון ובניית בית, או שאתם אפילו מתעניינים בבתים קיימים על מנת לשכור או לקנות בית חדש, ייתכן שתתקלו בביטויים כגון נוחות טרמית, בידוד תרמי, ועוד. למעשה, כולנו רוצים להרגיש בנוח עם הגוף שלנו בהיבט של חום וקור. לא נעים לנו שקר לנו וגם לא נעים לנו שחם לנו. לשם כך הומצא המושג נוחות תרמית.  כאשר מדברים על בידוד תרמי או על מסה תרמית, מדובר בדרך כלל על המאפיינים של החומר מבחינת טמפרטורה והולכה של מזג אוויר. האופן שבו חומר יכול להיות חומר מבודד תרמי זה אופן אשר נמדד ונספר על ידי מושג אשר נקרא "מקדם התנגדות תרמית". קדם התנדות תרמית הינו מושג אשר מתייחס ומבטא את היכולת של חומר מסוים לעכב מבחינת זמן את המעבר של חום או קור דרכו. כאשר ההתנגדות התרמית היא גדולה יותר, אזי שהחומר עליו מדובר יכול לבודד טמפרטורה בצורה טובה יותר.

 

החשיבות של בידוד תרמי בבית שאתם בונים וכיצד קירות מסך יכולים לסייע לכם?

בסופו של דבר כאשר אתם מתכננים את הבית הבא שלכם, אתם רוצים להתייחס לכלל הפרמטרים אשר ניתן לקחת בחשבון, זאת על מנת לוודא כי הבית שתבנו יהיה מיטבי ומושלם ככל הניתן. ועל כן, חשוב לקחת את נושא הבידוד התרמי בחשבון, זאת בשל מזגי האוויר הקיצוניים המאופיינים בארץ, בעיקר כאשר מדובר על הקיץ הקשה והיוקד של הארץ. פתרון אחד שיכול להיות נהדר מאוד ויכול פתור את הסוגייה הזה הינה קירות מסך לבית שלכם, ובפרט, קירות מסך אלומיניום עבור הבית שלכם.

 

מהי הכוונה לקירות מסך?

קירות מסך מהווים פתרון עיקרי בכדי למנוע חדירה של רוחות, אוויר, מים, וכיוצא בזאת. מדובר על קירות אשר מהווים קיר נפרד מהקיר החיצוני של הבית, הם אינם תלויים בו כלל. כלומר, מדובר על קירות נוספים לקיר הבסיסי של הבית שלכם. קירות מסך הינם קירות אשר מיוצרים כמעט תמיד ממסגרות אשר עשויות מאלומיניום, וניתן למצוא בקירות האלה גם שילובים של חומרים נוספים כגון פורניר, אבן, לוחות מתכת, או זכוכית במקרים מסוימים. ישנה אופציה טובה מאוד להוסיף פתחים בקירות אלה של פתחי אוורור, את על מנת לתת אופציה של מעבר של אוויר ואור דרך הקירות, על מנת לצנן את הבית בתנאים מסוימים ואף להוסיף אור ותאורה לבית שלכם.

 

איך עובדת הטכנולוגיה של קירות מסך אלומיניום?

חשוב לזכור שקירות מסך אלומיניום הם קירות אשר נושאים רק את המשקל שלהם בלבד, והם לא מהווים חלק מהשלד והבנייה העיקרית של הבית. התפקיד היחידי של קיר מסך האלומיניום הוא לשמש כבידוד של מזג אוויר בתוך הבית. בנוסף לכך, קיר מסך אלומיניום מבודד את הבית מבחינת רעשים ואקוסטיקה. כאשר מתכננים קיר מסוג זה, לוקחים בחשבון את כל האלמנטים השונים בבית על מנת ליצור את קיר המסך הרלוונטי עבורכם.

 

איך עוד אפשר לשמור על נוחות תרמית בבית?

  1. המזגן לא חייב לפעול 24 שעות ביממה – בין אם מדובר בעונת החורף וקר מאוד, ובין אם מדובר בעונת הקיץ, אז חם מאוד, ניתן להיעזר בפתרונות חכמים שיאפשרו לכם לשמור על נוחות תרמית לאורך זמן. למשל, תוכלו להחליט שהמזגן או מערכת ההסקה פועלים בזמנים שבהם הכי קר כמו למשל לקראת הבוקר, באמצע הלילה ועוד פעם אחת אחר הצהריים.
  2. קירות גבס – היום יש קירות גבס סופר מתקדמים שעוזרים לנו לשמור על בידוד איכותי.

שיתוף:

Twitter
Telegram
WhatsApp
נגישות